Uysal’dan yeni yıl hediyesi

Uysal’dan yeni yıl hediyesi
İhalesi iptal edilen 6 metro hattından ikisi Başakşehir'i ilgilendiriyor. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat, “Başakşehir Belediyesi eski Başkanı Mevlüt Uysal Başakşehir'e yeni yıl hediyesi verdi” dedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından iptal edilen 6 metro ihalesinden ikisi Başakşehir -  Kayaşehir ile Mahmutbey – Bahçeşehir ihalesi oldu. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat ise durumu “Başakşehir Belediyesi eski Başkanı Mevlüt Uysal'dan Başakşehir'e yeni yıl hediyesi” olarak nitelendirdi.

İki proje de iptal edildi
“Başakşehir Belediye Başkanlığı döneminde ilçemizde şehircilik skandallarına imza atan Mevlüt Uysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra yönetim zafiyetini bu sefer tüm İstanbullulara gösterdi” diyen Karabat, “Göreve geldikten sonra bu görevde uzun süre kalamayacağını her fırsatta belli eden Uysal, toplam değeri 12 milyar 859 milyon lira olan 6 metro hattı ihalesini iptal etti. Üstelik bu metro hatlarından ikisi, belediye başkanlığı yaptığı Başakşehir’e yapılacak metro hatlarıydı. Mevlüt Uysal 969 milyon 114 bin 610 liralık Başakşehir-Kayaşehir metrosu ve 3 milyar 49 milyon 994 bin 729 liralık Mahmutbey-Bahçeşehir metrosu ihalelerin iptal etme kararı aldı” dedi.

Paralı otobanı kullanıyoruz
Karabat, “Başakşehirimizin yeşil alanlarının yok edilmesi ve ulaşım sorunu en başta gelen problemlerimizdir. Başta Bahçeşehir 1. Kısım ve 2. Kısım mahallelerimiz olmak üzere tüm mahallelerimiz 20 yıllık, artık günümüz nüfus ve yapılaşma şartlarına uyum sağlamayan toplu taşıma güzergah ve hatlarını kullanmaktadır. Kendi mahallesinden ilçe merkezine gitmek için paralı otoban kullanmak zorunda kalan ilçe halkımız toplu taşıma konusundaki taleplerini gerek yerel yönetimlerde gerekse genel idareye defalarca kez iletmişlerdir. Bu bağlamda bölge halkı yıllardır süregelen metro talepleri tam karşılanacakken şimdi Başakşehir’de yıllarca belediye başkanlığı yapmış Mevlüt Uysal’ın Başakşehir’e ulaşacak metro ihalelerini iptal ettiğini öğrenmiş bulunmaktayız” açıklamasını yaptı.

Başakşehirli şaşırmadı
“İstanbul halkı için şok etkisi yaratan bu metro ihalelerinin iptali kararı, Mevlüt Uysal’ı yakından tanıyan Başakşehir halkını hiç şaşırtmamıştır” diyen Karabat, “Daha önce de Başakşehir halkı defalarca kez Mevlüt Uysal’ın bu ve benzeri yerel yöneticilik anlayışı ile bağdaşmayacak tutumlarına şahit olmuştur. İlçemizde başkanlık yapmış bir kişinin, kendi ilçesinden bile bu kadar kopuk olması, şaibeli ihaleler ile yeşili yok eden tutumu ile tanınması bile Mevlüt Uysal’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yolunda bir mani olarak görülmemiştir. Yerel yöneticilik meziyetlerinden uzak, yeşil alanlara beton dökme, gökdelen dikme odaklı şehirleşme anlayışı, halkın taleplerine kayıtsız kalma temelli idarecilik, kısaca kara düzen yöneticiliği son bulmalıdır” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.