Yardımcıların yarısı gitti

Esenyurt Belediyesi’nin 9 başkan yardımcısının 4’ü değişti. Emin Batmazoğlu, Mustafa Akboğa, Selahattin Boyraz, Yasemin Sarıca Aytan'ın yerine Togay Çoban, Hayrettin Babahan, Pakize Yağcı ve Yasir Çelik getirildi.

Yerel Haberler 30.12.2017, 08:32 Burak ZİHNİ
Yardımcıların yarısı gitti

Necmi Kadıoğlu'nun sağlık sorunlarını gerekçe göstererek istifa etmesinin ardından Belediye Başkanı seçilen Ali Murat Alatepe, yönetim kadrosunun yarısını değiştirdi. 9 belediye başkan yardımcısından Kadıoğlu'nun sağ kolu durumundaki, Emin Batmazoğlu, Mustafa Akboğa, Selahattin Boyraz ve Yasemin Sarıca Aytan üzeri çizilen isimler oldu. Başkan yardımcılarının ardından birim müdürlerinin de büyük bir kısmının değiştirileceği öğrenildi.

YENİ YARDIMCILAR MECLİS ÜYESİ
İl Başkanı Selim Temurci, İlçe Başkanı Şenay Değer ve Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe'nin, katıldığı toplantıda başkan yardımcısı kadrosunun 5'e indirilmesi gündeme gelmişti. Tepkiler üzerine bu karardan vazgeçildi, sayının 9'da kalması gerektiği konusunda fikir birliğine varıldı. Yalnız 9 başkan yardımcısından 4'ü değiştirilerek yerlerine, tamamı meclis üyesi olan Togay Çoban, Hayrettin Babahan, Pakize Yağcı ve Yasir Çelik getirildi. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?