Albatros'u imara açmak faciadır

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal Albatros Sahili’nde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Burada gazetecilere açıklama yapan Uysal, "Albatros Parkı bu yapılar arasında Büyükçekmece’de nefes alınabilecek tek yeşil alan olarak görünüyor. Burayı bu şekilde katletmek resmen bir facia aynı zamanda Büyükçekmece’ye ihanet" dedi

Albatros'u imara açmak faciadır

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal 31 Mart Yerel Seçim çalışmalarını sürdürüyor. Kahvaltıda Ekinoba’daki Emka Ulus Site sakinleriyle, Türkoba’da ise Tepekent Site Yönetimiyle bir araya gelen Mevlüt Uysal Büyükçekmece projelerini anlatarak yerel seçimler için destek istedi. Başkan Uysal sabahki programlarının ardından eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun da katılımlarıyla Büyükçekmece Albatros Sahili’nde düzenlenen esnaf ve vatandaş ziyareti programına katıldı. Albatros Parkı’nın önünde başlayan sahil gezisinde vatandaşlar Uysal’a yakın ilgi gösterdi. 

15 km'li şerit halka açılacak
Güzel havayı fırsat bilip sahil şeridini dolduran vatandaşlarla iç içe bir gün geçiren Mevlüt Uysal kendisini takip eden gazetecilere de değerlendirmelerde bulundu. Büyükçekmece’de 30 kilometrelik sahil şeridinin sadece 3 kilometrelik bir kısmının kullanıldığına dikkat çeken Başkan Uysal, “31 Mart’tan sonra sahilin 15 kilometrelik kısmını belediyecilik hizmetleriyle buluşturup aktif bir şekilde vatandaşların kullanımına açmak için çalışmalara başlayacağız” dedi.

Büyükçekmece’ye ihanet
Sahil gezisi sırasında vatandaşların hizmet alamamaktan şikayetçi olduğunu belirten Uysal, Büyükçekmece Belediyesinin Albatros Sahili’ni imara açmaya çalışmasını eleştirerek şöyle devam etti: “Albatros Parkı bu yapılar arasında Büyükçekmece’de nefes alınabilecek tek yeşil alan olarak görünüyor. Maalesef bu alanı da 2-3 emsal olarak turizm alanı, ticaret alanı, alışveriş merkezi olarak satmışlar. Satın alan kişi de pişman olmuştur. Buraya giriş ve çıkışlar sizin de gördüğünüz gibi problemli. Cumhuriyet Halk Partili bir belediyenin yapmış olduğu imar değişikliğine karşı CHP Milletvekilleri, buradaki CHP İlçe teşkilatları eylem yaptılar. Burayı bu şekilde katletmek resmen bir facia aynı zamanda Büyükçekmece’ye ihanet. Biz geldiğimiz zaman burayı eski halinden daha iyi bir şekilde yeşil alan olarak dönüştüreceğiz. Bu alanı Cumhuriyet’in kuruluşunu temsil eden Cumhuriyet Parkı olarak değerlendireceğiz.”

Büyükçekmeceliler  gerçekten çok şanslı
Başkan Uysal’dan sonra gazetecilere değerlendirmelerde bulunan eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu da, Uysal ile arkadaşlıklarının çok eskiye dayandığını kaydederek şöyle devam etti: “Değerli arkadaşım gerçekten çok donanımlı ve tecrübeli. Kendisini Küçükçekmece İlçe Başkanlığı ve sonrasında Başakşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemlerden beri tanırım. Çamur içerisinde yürünmez olan Başakşehir’i bugün hakikaten modern bir şehir haline getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra da meselelere daha global bakmak suretiyle çok daha güzel işler yaptı. Şimdi Büyükçekmece’ye aday oldu. Bunun için Büyükçekmeceli vatandaşlarımız çok şanslı. İnşallah 1 Nisan’da hep birlikte Başkanımızın başarısını kutlar ve onu Başkan olarak tebrik ederiz.”

Yorumlar (0)