Binali Yıldırım Silivri'de

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Binali Yıldırım, Silivri'de çiçekçilikten 4 bin kişinin iş sahibi olacağını  belirterek, "Çünkü İstanbul'un çiçeğini, başka şehirlerden alıyoruz. Burnumuzun dibinde Silivri'de, çiçekçilik köyü var. Şimdi onu geliştireceğiz, bütün  İstanbul'u süsleyecek çiçekleri de Silivri'den almış olacağız." dedi.

Binali Yıldırım Silivri'de

Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında geldiği Silivri'de, AK Parti  İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Cumhur İttifakı Silivri Belediye Başkan Adayı Volkan Yılmaz ve AK  Parti Silivri İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu ile beraber geldiği ilçe teşkilatının  bulunduğu caddede, vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılanan Yıldırım, burada  yaptığı konuşmada, Silivri'nin gönül belediyeciliğini bilen bir ilçe olduğunu  söyledi. Silivri'de 2004-2009 döneminde belediye başkanlığı yapan Hüseyin  Turan'ın, o dönemde canla başla çalışarak hizmet ettiğini ifade eden Yıldırım,  Turan'ın bu ekiple beraber çalışmaya devam edeceğini belirtti. Yıldırım, "Makamlar gelip geçicidir, önemli olan insanlıktır, önemli  olan hoş bir sada bırakmaktır. 16 yıl boyunca Türkiye'nin her köşesinde çok güzel  hizmetleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte yaptık." dedi.

"DERTLERİNİZİ BİLEN KADROLAR VAR"
Silivri'nin, İstanbul'un arazi olarak en büyük ilçelerinden biri  olduğunu ifade eden Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Dolayısıyla Silivri'nin potansiyeli çok büyük. Tarım var, çiçekçilik  var, sera var. Bütün bu imkanlar, köylerinde daha da geliştirilecek. Silivri'nin  önemli konularından biri, yıllardır beklediğiniz hızlı tren. Onu da yapıyoruz.  Silivri'den Edirne'ye hızlı tren yapılıyor. Hayırlı, uğurlu olsun. Eğer dertleri  bilmiyorsanız, dermanını bulamazsınız. Dertlerinizi bilen kadrolar var. Volkan  Yılmaz, dertleri biliyor, Silivri'yi de biliyor. Eminim ki en güzel hizmeti  sizlere ekibiyle beraber yapacak.

Silivri'de, İstanbul'un merkezinde ne varsa, o olacak. Ulaşım, millet  bahçesi, yeşil alanlar, tarım üretimi, istihdam, ılıca, jeotermal enerji,  çicekçilik... Çiçekçilikten 4 bin kişi iş sahibi olacak. Çünkü İstanbul'un  çiçeğini, başka şehirlerden alıyoruz. Burnumuzun dibinde Silivri'de, çiçekçilik  köyü var. Şimdi onu geliştireceğiz, bütün İstanbul'u süsleyecek çiçekleri de Silivri'den almış olacağız."

Silivri'de de, İstanbul'da da Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret  ettiği muasır medeniyetlere eriştirecek kadroların hazır olduğunu dile getiren  Yıldırım, "Silivri çok zaman kaybetti, çok geride kaldı. Bazıları diyor ki  'Silivri'de huzur var.' Silivri'de huzur elbette olacak, bu bir lütuf mu?  Silivri'de 2003-2004'te huzur yok muydu? Huzur hepimizin en temel hakkı. Huzur  olacak ama hizmet de olacak, değil mi? Hüseyin Turan'ın hizmetleri unutulur mu  Silivri'de? Çünkü o gönül belediyeciliği yaptı, gönüllere girdi. Şimdi de Volkan  Yılmaz aynı şekilde onun bıraktığı yerden bütün bu hizmetleri yapacak. Biz de  onun yanında olacağız." diye konuştu.

Binali Yıldırım, konuşmasının ardından MHP Silivri İlçe Teşkilatını da  ziyaret etti.

  

Yorumlar (0)

`)}});