Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saffet Çebi Ortaokulu'nda ailesi ile birlikte oyunu kullandı ve açıklamalarda bulunarak İstanbullunun en iyi kararı vereceğine inandığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi oyunu kullandı

Tarihi bir seçim günü yaşayan İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan Üsküdar'da ikamet etmesi sebebiyle Saffet Çebi Ortaokulu'nda oyunu kullandı. Eşi Emine Erdoğan, kızı Esra Albayrak ve damadı Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile birlikte oy merkezine gelen Cumhurbaşkanı, basın mensuplarına da açıklamalarda bulundu.

Süreci faydalı buluyorum

Erdoğan, "İstanbul gibi bir şehrimizin Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi tabi bu şekilde yapılmamalıydı. Ne yazık ki 31 Mart'tan sonra tabi ki mevcut gelişmeler böyle bir seçimin yapılmasını Yüksek Seçim Kurulu kararıyla yenilenmesi yoluna gidildi. Bugün de İstanbullumuzda bu seçimi gerçekleştiriyoruz. Temennim odur ki İstanbul'umuza, İstanbul'umuzun geleceğine tecrübesiyle dinamizmiyle ve Ankara-İstanbul bütünleşmesiyle bir sürecin getirilmesini çok çok faydalı buluyorum. Onun içinde İstanbul seçmeni İstanbul için en isabetli kararı verecektir diye düşünüyorum. Ve sizlerin de gayretleri için ayrıca sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

İstanbul'da takip
Bir gazetecinin "Katılım oranı ne olur?" sorusuna Erdoğan, "Hepimiz çok gayret ettik. Yani İstanbul dışında olanları buraya taşıma için tekrar buradan memleketlerine gönderilmesi noktasında çalışma… Tabi, İstanbul'da olanlarda inanıyorum ki bu işin önemini çok iyi biliyorlar. Sizler burada yakından takip ediyorsunuz. Herhalde katılım yüksek olması gerekiyor" şeklinde cevap verdi. Aynı gazetecinin "Gece yarısı trafik olduğunu" hatırlatması üzerine Erdoğan, "Ben o kilitlenmiş trafiği yaşadım" ifadelerini kullandı. Sonuçları İstanbul'da takip edeceğini belirten Erdoğan okuldan ayrılırken, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.  DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?