Ekrem İmamoğlu İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda konuştu

CHP ve İYİ Parti'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu İstanbul il ve ilçe yöneticileri ile seçim çalışmalarını konuştu.

Ekrem İmamoğlu İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda konuştu

CHP İstanbul il Başkanlığı ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı ev sahipliğinde İstanbul İl ve İlçe yöneticileri adaylarla buluştu.

İBB Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun da hazır bulunduğu buluşmada konuşmalar yapıldı.

Buluşmada konuşan İYİ Parti İl Başkanı Buğra Kavuncu, “ Seçimde tüm gücümüzle Ekrem İmamoğlu’nun Başkanlığı için çalışacağız” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da sözkonusu Türkiye ve demokrasi olunca güç birliğinin önemine işaret etti.

İki il Başkanının konuşmasından sonra sahneye çıkan İmamoğlu “İstanbul’daki herkesin oyuna talibiz” dedi.

Seçimi kazanacaklarını belirten İmamoğlu, “Süreç zor bir süreç. Çok adil bir ortam yok onu da biliyoruz. Hak ve hukuk çok fazla irdelenmiyor. Onu da biliyoruz. Doğru değiller. Vatandaşımız şikayetçi. İstanbul’da herkesle konuşuyoruz. Herkes mutsuz” diye konuştu.

“İSTANBUL’DAKİ HERKESİN OYUNA TALİBİZ”
İmamoğlu, “Her iki partinin ittifakı elbette çok değerli. İstanbul ittifakının oyuna talibiz, dedik. Evet siyasi bir birliktelik var. Biz biliyoruz ki İstanbul’daki herkesin oyuna talibiz. Dolayısıyla siyasi ayrım yapmaksızın, tüm siyasi partilere oy veren insanların da bize oy verebileceğini, vermeleri gerektiğini anlatabiliyor olmamız lazım” dedi.

“ÇALIŞMAYAN, SÜRECE LİDERLİK YAPAMAZ”
İmamoğlu, “Dünyanın evrensel değerleri üzerinden değerli bir yönetim anlayışını bu ülkede sahip kılmak adına, İstanbul’da da çok değerli bir süreci yeni bir yerel yönetim anlayışını yeni nesil bir yönetim anlayışını vurgulamak adına değerlerinden uzaklaşmayan bir yol haritası ortaya koymak durumundayız. Hedefe giden yolda her şey mübahtır anlayışına karşıyız. Tam tersi bir tavırla ilkelerimize, değerlerimize aykırı düşen hiç bir kavramı sahada paylaşmayacağız. Seçimler kazanılır, kaybedilir ama her iki siyasi parti mensubu arkadaşlarımla temel amacımızın sahada gönülleri kazanmak olduğunun altını çiziyorum. İstanbul’da bu süreçte benden daha çok alın teri döken kimseyi bulamayacaksınız. Hepinizden çok ben çalışacağım. Çünkü iyi biliyorum ki çok çalışmayan, sürece liderlik yapamaz” ifadelerini kullandı.


“TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DÜŞMANI PARTİZANLI
İmamoğlu şöyle devam etti:
“Seçmene davranışın çok önemli olduğu günlerdeyiz. Türkiye’de bazı kavramlar  son zamanlarda değişse de bizim tevazu ile insanlara yaklaşacağımızı ama en üst irade ile bu kenti yöneteceğimizin altını çizebileceğimiz münasebet ortamı yaratmalıyız. Bu manada da seçmenle konuşurken seçmeni suçlayıcı bir dil kullanmadan, onlara nutuk atmadan onları dinlemeyi, anlamayı ve onlarla süreci paylaşma metodunu geliştirmemiz lazım. Türkiye’nin şu anda en büyük düşmanı dediğim partizanlık duygusundan uzak bir süreç yönetmeliyiz. Her iki partinin parti mensuplarısınız. Bugün partizanlıktan öte hizmeti İstanbul’un ihtiyaçlarını, beklentilerini anlatmak durumundayız. Partililiğini en iyi ispat etmenin yolu partizanlık yapmamaktır. “

“DEĞİŞİM ZAMANININ GELDİĞİNİ GÖRÜYORUZ”
Seçimi kazanacaklarını belirten İmamoğlu, “Süreç zor bir süreç. Çok adil bir ortam yok onu da biliyoruz. Hak ve hukuk çok fazla irdelenmiyor. Onu da biliyoruz. Doğru değiller. Vatandaşımız şikayetçi. İstanbul’da herkesle konuşuyoruz. Herkes mutsuz. Neredeyse yüzde 60 insan bu kenti terk etmek istiyor. Bu kadim ve güzel kentin tadına varamıyor. Dolayısıyla biz bu sefer başaracağız. Çünkü değişim zamanının geldiğini görüyoruz. Buna hep birlikte inanmalıyız. Hep birlikte sonsuz derecede başaracağımıza inanmalıyız” diye konuştu

Başkanlar toplantının ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yorumlar (0)