PTT bin 100 personel alımı başvuruları ne zaman? PTT iş ilanları

Türkiye'nin en önemli kurumlarından biri olan PTT'nin iş ilanları merakla araştırılıyor ve yakından takip ediliyor. PTT İnsan Kaynakları sayfasından araştırılan ilanlarla memur adayları şanslarını denemek istiyor. Peki PTT bin 100 personel alımı ne zaman sona erecek? işte detaylar...

Eğitim 01.12.2018, 10:39 02.12.2018, 12:09 Burak ZİHNİ
PTT bin 100 personel alımı başvuruları ne zaman? PTT iş ilanları

PTT bünyesinde değerlendirilmek üzere bin 100 güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Sertifikası olan güvenlik görevlileri gereken şartları da yerine getirdiği takdirde başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. İnternet üzerindeki ilanlara göre sabırsız bir bekleyiş içerisinde olan binlerce aday için mutlu haber ne zaman gelecek? PTT personel alımı başvurusu ne zaman duyurulacak? İşte detaylar...

PTT PERSONEL ALIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

PTT'nin zırhlı araçlar için yapacağı personel alımı hakkında tarih detayları henüz açıklanmadı. Duyurunun PTT'nin İnsan Kaynakları sayfasında yer alan duyurular bölümü,  Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerindeki duyurular bölümü ya da PTT PAL AŞ.ye ait kariyer siteleri aracılığıyla yapılması öngörülüyor.

İlan hakkında gelişme yaşandığı takdirde detaylara haberimizden erişebilirsiniz.

İLAN DETAYLARI 

PTT AŞ'nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) AŞ, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, haziran ayında kurulan PTTPAL AŞ, her türlü para, kıymetli maden ve kıymetli evrak taşıma, işleme ve saklama, ATM ikmal, bakım, izleme, nakit yönetimi, gece kasası hizmetleri ve fiziki güvenlik hizmetleri verecek. Şirket, bu yıl sonuna kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Adana'da toplam 6 nakit merkezi kuracak.

Şirket, gelecek yıl 40 şube, 360 zırhlı araç ve bin 100 personelle ülke çapında PTT merkez, şube ve ATM'lerine hizmet vermeyi ve Merkez Bankası ile yapılan protokol doğrultusunda 24 merkezde madeni para konsinye depolarını işletmeyi amaçlıyor. 2023 ve takip eden yıllarda bölge ve dünya markası olma vizyonuyla yapılanan şirket, zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel alacak.

Zırhlı aracın genel güvenliğini sağlayacak güvenlik görevlisi kadrosu için lise, operasyon görevlisi kadrosu içinse ortaokul mezunu olma şartı aranacak.

Zırhlı araç personel alımı için başvurular, 15 Aralık'ta sona erecek. Başvuruların sona ermesinin ardından aranan şartları taşıyan adaylar, mülakata çağrılacak. Mülakatta başarılı olanlar 31 Aralık'ta PTTPAL kadrosunda işe başlayacak. Söz konusu kadro için ihtiyaç doğrultusunda gelecek yıl da alım yapılacak.

Kamu haklarından yasaklı olmama şartı aranırken para ve değerli eşya taşımacılığında tecrübeli olma ise tercih nedeni olacak.

Yorumlar (5)
Şule Korkmaz 2 yıl önce
Ya bu güvenlik alımları yapıldığı PTT ye
Ahmet bahadir 2 yıl önce
E sinifi ehliyedim src belgem ozelguvenlik kardim var iş ariyorum
Ahmet bahadir 2 yıl önce
E sinifi ehliyedim src belgem var ozelguvenlik silahsiz kardim var iş ariyorum 0536 648 2661
Ahmet bahadir 2 yıl önce
E sinifi ehliyedim src belgem ozelguvenlik kardim var iş ariyorum
Seda 12 ay önce
Güvenlik alımları bu yıl ne zaman başlıyor ve nereye başvurmanız lazim
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?