Türkiye'nin yeni tıp fakültesi Arel'den

Pandemi sebebi ile dünyada ve ülkemizde zor zamanlar geçirdiğimiz bugünlerde, Arel Üniversitesi açtığı Tıp Fakültesi ile bilime katkı sağlamayı, yeni sağlık neferleri yetiştirmeyi amaçlıyor. Arel Üniversitesi, 30 yılı aşkın geçmişini yenilikçi yaklaşımla buluşturmaya ve eğitime yatırım yapmaya devam ediyor.

Eğitim 25.06.2020, 20:14 25.06.2020, 20:23 Burak Zihni
Türkiye'nin yeni tıp fakültesi Arel'den

Arel Üniversitesi, Kemal Gözükara ve Sefaköy Yerleşkelerinden sonra Tıp Fakültesi’nin bulunduğu Cevizlibağ Yerleşkesinde nitelikli eğitim kadrosu ve son teknolojiye sahip laboratuvarları ile bilime kapılarını aralıyor. Bu kapsamda, hepsi tam burslu 40 öğrenci ile eğitim hayatına başlayacak olan Tıp Fakültesi içerisinde, Cerrahi Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri ve Temel Tıp Bilimleri yer alıyor.

Bahçelievler Memorial Hastanesi ile anlaşan Arel Üniversitesi, Tıp Fakültesi’nin yanı sıra sağlık alanında Diş Protez Teknolojileri ve Ağız Diş Sağlığı, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Görüntüleme, İlk ve Acil Yardım, Fizyoterapi, Optisyenlik, Anestezi gibi bölümlerimiz ile birlikte 2 yıl içinde yetkin sağlıkçıları yetiştirecek sağlık eğitimi ekosistemimize önemli katkı sağlamayı amaçlıyor.
arel tıp fakültesi


Arel Üniversitesi, başarılı ve teknolojik altyapısıyla sadece diploma veren değil, eğitime, bilime yatırım yapan, bilgiyi üreten, yaratıcı, yenilikçi ve girişimcilik bilinci yüksek mezunlar yetiştirmeyi amaçlıyor ve destekliyor.

arel tıp fakültesi


“Sağlık ordularını daha da güçlendireceğiz”
Arel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Argun Karacabey Tıp Fakültesi ile ilgili; “Bu yıl üniversitemize kattığımız yeni sağlık yerleşkemizde yer alan tıp fakültemize ilk öğrencilerimizi alacak olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. En ileri teknoloji ve olanaklarla donatılmış laboratuvarları, sosyal olanakları ile en iyi öğretim üyelerinden ders alarak yetişecek doktorlarımız ve hemşirelik, fizyoterapi, beslenme diyetetik mezunlarımızla birlikte sağlık ordularını daha da güçlendireceğiz.” dedi.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?