Bahçeli'nin çağrısı sonrasında Royal Ev Aletleri'nde indirim

MHP lideri Bahçeli'nin geçtiğimiz haftalarda grup toplantısında şirketlere yaptığı indirim çağrısı yanıt buldu. Ev aletleri üretiminde önde gelen firmalardan Royal, ürünlerinde yüzde 3 ile 5 arasında indirime gitti

Ekonomi 23.12.2021, 10:41 23.12.2021, 10:45 Burak ZİHNİ
Bahçeli'nin çağrısı sonrasında Royal Ev Aletleri'nde indirim

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 30 Kasım'daki grup toplantısında şirketlere seslenerek temel ihtiyaç ürünlerinde yüzde 2-5 aralığında indirim yapmaları çağrısında bulunmuştu. Bahçeli'nin bu çağrısı yankı uyandırırken ev aletleri üretiminde öncü markalardan olan 'Royal Ev Aletleri Üretim Dış Tic. Ltd. Şti. yaptığı açıklama ile indirime gittiğini duyurdu.


Bir duruş sergilemeliyiz


Firmadan yapılan açıklamada, "Pandemi süreci ve sonrası dünyada ve ülkemizde oluşan kaotik durumdan çıkmanın bir dünya meselesi bir insanlık meselesi olduğunu düşünmekle birlikte ülkemiz özelinde ise fiziki saflarda mesafe, gönül saflarında ise sıkı bir duruş sergilemeliyiz. Royal Ev Aletleri olarak önemli misyonlarımızdan biride sosyal sorumluluk projeleri üretmek veya üretilen sosyal sorumluluk projelerine de paydaş olmaktır. Günümüzde pandemi merkezli dünya ve ülkemizde gelişen fiyat değişimlerinin halkımıza yansımasını asgari düzeye indirmenin bir yolu da arzın kăr beklentisini revize etmesinden geçtiğine inanmaktayız. Bu dönemde Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin bir çağrısını basın yolu ile öğrendik. Bu çağrısında üreticilerden yüzde 3 ile yüzde 5 arasında tüketici namına indirim yapılmasını önermekte idi. Bizde yönetim kurulumuzla bir toplantı yaparak bu çağrıya yanıt vermek istedik. Çıkan karar ise Sayın Devlet Bahçeli’nin önerdiği gibi üretmiş olduğumuz elektrikli ev aletlerinin satışlarında ürüne göre değişkenlik arz eden yüzde 3 ile yüzde 5 arasında bir indirim yönünde olmuştur. Umuyorum bu çağrıya üretim arzında bulunan firmalar aktif destek olur. Kendi ölçülerimizde tüketici lehine alacağımız bu indirim kararları tüketicilerimizi de rahatlatacaktır. Bu vesile ile birlik ve beraberliğimize de bir katkı sunmuş olacağız” denildi.
 


Yerli üretimi destekliyoruz

“Royal Ev Aletleri firması olarak çalıştığımız firmalarımızın gereksinimlerini, önceliğimiz olarak belirleyip yeni projeler geliştiriyoruz” denilen açıklamada, “Yeniliklere ve gelişmelere her zaman açık bir firma olmak için gayret gösteriyoruz. Tüm ürünlerimizin tamamının üretimini kendi bünyemizde yaparak Elektrikli küçük ev aletlerinde, Çin’e olan bağımlılığı azaltarak, yerli üretimi destekliyor ve pazarın millileşmesini sağlamayı kendimize misyon ediniyoruz. Bu doğrultuda Ortadoğu, Avrupa ve Türkiye’nin en büyük elektrikli ev aletleri üreticisi olan firmamız Türkiye pazarına da yüzde 25 civarında destek sağlamaktadır. Firmamızın önem verdiği diğer bir konu ise istihdamdır. Bünyemizdeki hem beyaz hem mavi yaka çalışanlarımızın, yüzde 50 oranından fazlasını son derece başarılı kadın çalışanlarımız oluşturmaktadır. Fabrikalarımızda 600 kişiye istihdam sağlıyoruz. Ayrıca genç nüfusun yetiştirilip başarılı birer iş insanı olarak sektöre kazandırılması da önem verdiğimiz başka bir konudur. Bu husus neticesinde 2022 hedeflerimiz içerisinde 1000-1500 kişiye istihdam sağlamak amacıyla gerekli çalışmaları gerçekleştiriyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Yorumlar (0)
banner162
banner147
banner163
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?