Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Murat Zaman kimdir? Kariyeri ve önceki görevleri nelerdir

Resmi Gazete'de yayımlanan kararla Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına atanan Murat Zaman hakkında araştırmalar gerçekleştiriliyor ve bilgiler öğrenilmek isteniyor. Peki, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Murat Zaman kimdir? Kariyeri ve önceki görevleri nelerdir? Detaylar haberimizde.

Ekonomi 22.12.2021, 08:30 22.12.2021, 08:35 Burak ZİHNİ
Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Murat Zaman kimdir? Kariyeri ve önceki görevleri nelerdir

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Murat Zaman atandı. Resim Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararıyla, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Murat Zaman atandı. Atamanın 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi.


 

MURAT ZAMAN KİMDİR?

Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürü olarak görev yapan Murat Zaman, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığına Murat Zaman atandı.

Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü 2019 tarihinde kurulmuş, finansal istikrarın sürdürülmesi amacıyla sistemik risklerin izlenmesi ve yönetilmesine ilişkin kurumsal çerçeveyi güçlendirmek, bu risklere karşı tedbir almak, faizsiz finans sektörünün geliştirilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlarla eşgüdüm içerisinde çalışmalar yapmak, finansal piyasalardaki yenilikler başta olmak üzere küresel ve yerel gelişmeleri takip etmek, değerlendirmek ve finansal sektörü geliştirici çalışmalar yapmakla görevlendirilmişti.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?