KHK'lıya kısa çalışma ödeneği!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edildiği için kısa çalışma ödeneği talebini reddettiği Ö.F.’nin ikinci kez başvurması üzerine kabul etti.

Ekonomi 08.04.2020, 23:15 08.04.2020, 23:20
KHK'lıya kısa çalışma ödeneği!

Bir buçuk yıldır özel bir şirkette çalışan Ö.F.’nin işvereni korona virüsü nedeniyle iş kaybına uğradığı için bakanlığa başvurmuş ancak bakanlık iş yerine, “36 kodu” ile işten çıkartılanlara kısa çalışma ödeneği verilmeyeceğini iletmişti.

Ö.F.’nin işvereni olumsuz yanıt aldıktan bir süre sonra bakanlığa yeniden başvurdu. Bakanlık, bu sefer iş yerine olumlu geri dönüş yaptı. Böylece Ö.F. artık kısa çalışma ödeneğinden yararlanabilecek.

"Kimse bu haksızlığı hak etmiyor"
Ö.F., “Umarım bir daha aynı sorun yaşanmaz. Bu mağduriyeti yaşamak istemiyoruz. Olağanüstü bir dönem yaşıyoruz zaten. Umarım daha akıllıca düşünülerek bu yanlışı tekrarlamazlar. KHK’li veya başka her kimse bu haksızlığı hak etmiyor” diye konuştu.

Konuya daha önce Meclis gündemine taşıyan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu da bakanlığın geri atmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Gergerlioğlu, “KHK’lı diye salgında verilmesi gereken kısa çalışma ödeneğini vermemişlerdi, duyurmuş, bakanlığı kınamıştık. Zulüm iptal” dedi. DUVAR

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138