THY’den 23 Nisan sürprizi; 46 çocuk uçakla tanıştı

Türk Hava Yolları (THY), Giresun ve Ordu'nun köylerinde yaşayan ve hayatlarında hiç uçağa binmemiş 46 çocuğu uçakla tanıştırdı. İlk kez uçağa binen ve yakından inceleme fırsatı bulan çocuklar, kuleden terminale ve yer hizmetlerine kadar pek çok noktada havacılığı deneyimledi, eğlenceli anlar yaşadı.

Ekonomi 23.04.2022, 11:01 Burak ZİHNİ
THY’den 23 Nisan sürprizi; 46 çocuk uçakla tanıştı

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamada İstanbul'dan havalanan ve Ordu- Giresun Havalimanı'nda çocuklar ile buluşan uçağın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel sefer sayısının TK1920 olarak düzenlendiği belirtildi.


Ordu'nun Yokuşdibi Köyü İlköğretim Okulu ve Giresun'un Çatak Köyü İlköğretim Okulu'nda eğitim gören 10 ila 12 yaş arası 46 öğrenciye, kendi isimleriyle biniş kartları düzenlendi. Öğrenciler, Ordu- Giresun Havalimanı'na gelen THY uçağına bindi. Hayatlarında ilk kez uçağa binen çocuklar, pilot ve kabin memurlarıyla tanıştı. Öğrenciler, derste çizdikleri havacılık temalı resimleri ise uçuş ekibine hediye etti. Kaptan pilotun uçakta bulunan çocuklar için yaptığı özel anonsta ise "Yarınlarımızın teminatı sevgili çocuklar, kanatlarınız hep açık ve hayalleriniz daima yükseklerde olsun" mesajı verildi.

ÇOCUKLARA ÖZEL HEDİYE

Havalimanında geçirdikleri bir günde havalimanı kulesinden yer hizmetlerine kadar pek çok noktada THY çalışanları ile havacılığı deneyimleyen çocukların daha sonra Ordu Boztepe'yi ve Giresun Kalesi'ni gezerek eğlenceli bir gün geçirdikleri ve THY tarafından çocuklara hediyeler verildiği dile getirildi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?