AK Parti'den açıklama: Recep Tayyip Erdoğan Genel Başkanlığı bırakıyor mu?

Bir kez daha 'Genel Başkanlığı bırakacak' iddiaları ile gündeme gelen Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili açıklama geldi. AK Parti MKYK’de yaşanacak değişikliklere ilişkin soru üzerine Kandemir, “Genel Başkanımız bir çalışma yapıyor, Cumhurbaşkanımız tüm toplumu kuşatan bir kadroyla çıkacak muhakkak toplumun huzuruna. 2023 bir kader seçimi, gerçekten de öyle. Yani şöyle bir adım geriden baktığımızda çevremizde yaşananlar, dünyada yaşananlara, Türkiye’nin kendi içerisindeki tartışmalara baktığımızda 2023’ün bir kader seçimi olduğunu zaten hep beraber görüyoruz” dedi.

Gündem 17.03.2021, 10:11 Burak ZİHNİ
AK Parti'den açıklama: Recep Tayyip Erdoğan Genel Başkanlığı bırakıyor mu?

Ankara kulislerinde dönem dönem öne sürülen AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "AK Parti Genel Başkanlığı'nı bırakacak" iddialarına yanıt AK Parti'den geldi. Erkan Kandemir, Erdoğan’ın MKYK listesi için titiz bir çalışma yapacağını belirterek “İnşallah 24’ünde görmüş olacağız ve ‘Evet, işte bu kadro Türkiye’yi 2023’e, 2024’e taşıyacak kadrodur’ diyeceğiz” ifadelerini kullandı.


“EN UFAK BİR İHTİMAL SÖZ KONUSU OLAMAZ”

Erdoğan’ın kongrede AK Parti Genel Başkanlığı’na aday olmayacağına dair iddiaların hatırlatıldığı Kandemir, “En ufak bir ihtimal söz konusu olamaz. Cumhurbaşkanımız bizim hareketimizin doğal lideri, aynı zamanda Genel Başkanımız hem parti teşkilatlarımızın hem partimizin en büyük gücü ve bizim ilhamımız, bir yanıyla en büyük gücümüz, aynı zamanda ilhamımız. Cumhurbaşkanımızın Genel Başkanlığında bizim daha yapacak çok işimiz, yürüyecek çok yolumuz ve başaracak çok hedefimiz var önümüze koyduğumuz. Yani bunların tabii nereden doğduğunu hiç bilemiyorum ama asla böyle bir şey söz konusu değil” dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138