Deprem bölgesine Tuzla'dan yardım

Tuzla Belediyesi, İzmir'deki depremin ardından bölgeye 2 TIR dolusu temizlik ve hijyen malzemesi gönderdi. Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Yarın ne olacağını bilmiyoruz. Deprem neticesinde binalarda ki yenilemenin, depreme hazırlamanın ne kadar önemli olduğunu bir defa daha gördük" dedi.

Gündem 04.11.2020, 18:28
Deprem bölgesine Tuzla'dan yardım

Kent Konseyi Arama Kurtarma Ekibi’ni deprem bölgesine gönderdi. Bugün ise Tuzla Kızılay Şubesi ve P&G Türkiye işbirliği ile deprem bölgesine 2 TIR dolusu temizlik ve hijyen malzemesi gönderdi. Bin 350 koli Tuzla Gençlik Merkezi Öğrencileri ve Kızılay gönüllüleri tarafından 2 günde hazırlandı. TIR'ların Tuzla Belediye Binası önünde hareket etmeden önce beklediği sırada bir vatandaş, TIR'ları görüp deprem bölgesine 10 litre dezenfektan ve maske gönderdi. Yardım malzemelerini taşıyan TIR, belediye binası önünden dualar ile uğurlandı.

Kalbimiz izmir için atıyor

TIR'ların İzmir’e doğru yola çıkmasından önce konuşan Tuzla Kaymakamı Ali Akça, “Elazığ depreminden etkilenen kardeşlerimizin yaralarını sarmak için, Suriye’de yaşanan insanlık dramını bir nebze olsun hafifletmek için çok yardım TIR'ları gönderdik. Bu sefer kalbimiz yüreğimiz İzmir için atıyor” dedi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Biz Türkiye’deki tüm afetlerde olduğu gibi yine İzmir’deki bu depremde de birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Kaymakamlığımızla, belediyemizle, sivil toplum kuruluşlarımız ile bu seferberliğimize devam ediyoruz. Bugün Kızılay’ımızın büyük emekleri ile oluşmuş olan çevremizdeki herkesin büyük destekleri ile ortaya çıkan bu TIR'ları yolladık. Van ve Elazığ depreminde de olduğu gibi tüm afetlerde yine biz bir ve beraberiz. Kardeşlerimizin yanında olmak için böyle bir TIR yolluyoruz. Rabbim bir daha bu afetleri göstermesin. İzmir’e geçmiş olsun diyoruz. Özellikle de hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Kurtulanlar bizim umudumuzu bir defa daha artırıyor" dedi.

Yarın ne olacağını bilmiyoruz

Yazıcı, "Her deprem, yardımlaşmayı ve yardımlaşmanın ne kadar önemli olduğu gibi deprem anı ve sonrasında birlik ve beraberliğimizin ne kadar önemli olduğunu, deprem neticesinde binalarda ki yenilemenin, depreme hazırlamanın ne kadar önemli olduğunu bir defa daha anlıyoruz. Biz deprem görev emri dâhil olmak üzere deprem anı ve sonrasındaki tüm organizasyonlarımızı yaparken şimdi çok daha hızlanmamız gerektiğini anlıyoruz çünkü yarın ne olacağını bilmiyoruz. O nedenle hayırlı olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ederken aynı zamanda herkesin tedbirli ve geleceğe dâhil emin olması için hazırlık olmamız lazım diyorum" diye konuştu.

Elimizden gelen budur

İzmir’e gidecek yardım TIR'larını, yola çıkmadan önce Tuzla Belediye Binası önünde beklediği sırada gören Enes Yılmaz isimli vatandaş, "Yoldan geçiyordum TIR'ları gördüm öyle getirdim. İzmir’e yardımcı olmak istedik. Dezenfektan ve tek kullanımlık maske getirdim. Zaten bu işi yapıyoruz. Desteğimiz olsun istedik. 10 paket maske ve 10 litre dezenfektan getirdim" dedi.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?