Erdoğan'ın açtığı davada Kemal Kılıçdaroğlu'na 100 bin lira para cezası!

'Man Adası belgeleri' ile ilgili açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesine hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle açılan davada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 100 bin liralık para cezasına çarptırıldı.

Gündem 26.05.2022, 13:56 Burak ZİHNİ
Erdoğan'ın açtığı davada Kemal Kılıçdaroğlu'na 100 bin lira para cezası!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na “Man Adası belgeleri” ile ilgili açıklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve akrabalarına hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada karar duruşması görüldü.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, İstanbul 15. Asliye Hukuk Mahkemesi’nin, Kılıçdaroğlu’nun 100 bin TL tazminat ödemesi hükmü verdiğini ifade etti.


Çelik’in açıklaması şöyle:

“Erdoğan ve yakınları tarafından Genel Başkan aleyhine açılan davada bugün; suç işleyen, delillerimizi toplamayan, şikayet ettiğimiz halde davadan ısrarla çekilmeyen, Red prosedürünü uygulamayan sözde Hakim tarafından toplamda 100.000 TL aleyhe tazminata hükmedildi! Tarihe not: Ancak sözümüz söz!

Diğer davalarda olduğu gibi bu davayı da sonuçta biz kazanacağız... Bu karar elbette sonraki yargı süreçlerinde bozulup lehimize dönecek. Ancak hiç kimse suç işleyenlerden hesap sorulmasına engel olamayacak!"

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?