"Getir çalışanlarının maaşlarından, sokağa çıkma yasağı günleri nedeniyle kesinti yapıldı" iddiası

Ekşi Sözlük'te 'Getir'in Korona fırsatçılığı' adıyla açılan başlıkta; Getir'de kurye olarak çalıştığını belirten bir kişi, "Günde 12-13 saat çalışıp, mesai ücretleri alacağız diye yağmurda çamurda motor sürdük şimdi ise bizden sokağa çıkma yasağını kesiyorlar" diye yazdı. 

Gündem 05.05.2020, 20:14 05.05.2020, 20:17 Gazete Damga
"Getir çalışanlarının maaşlarından, sokağa çıkma yasağı günleri nedeniyle kesinti yapıldı" iddiası

Açıklamanın tamamı şöyle: 

"Şu an yazmakta bile zorlanıyorum çünkü göz göre göre ekmeğimizi çalıyorlar. Her fırsatta sosyal medyadan, sosyal yardım kolileri ile iyi bir profil çizmeye çalışan Getir, bugün maaş günümüzde bizden sokağa çıkma yasaklarını kesiyor. Günde 12-13 saat çalışıp, mesai ücretleri alacağız diye yağmurda çamurda motor sürdük şimdi ise bizden sokağa çıkma yasağını kesiyorlar. Yazıklar olsun böyle düzene."

Yorumlar (1)
Uskudar getir calisani 6 ay önce
Öncelikle sesimizi düşürdüğünüz için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun kurye arkadasimin dedidiklerine katılıyorum 12 15 17 saat çalışıyoruz ama sigortamiz 8 saat üzerinden gerisini elden tahsil ediyorlar en ufak sıkıntıda ürün eksikliğinde ise hastalanır gelinmediginde direk ücretimizden kesiyorlar çalıştığımız saatten sigortamizi yatirsalar ızinlerimizi kullansak tamam hastalık var bizde insanız 100 tl promosyonla bahsişlerle göz boyama yasal haklarimiz nerde bizede sahip cikilsin
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?