İYİ Parti'de üç isim istifa etti! Toplu isitfa şoku

Bir sonraki kurultayda aday olmayacağını açıklayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ardından partide kurucu üye unvanı taşıyan Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu istifa etti.

Gündem 06.08.2018, 11:32 06.08.2018, 11:49 Burak ZİHNİ
İYİ Parti'de üç isim istifa etti! Toplu isitfa şoku

Milliyetçi Hareket Partisi'ndeki tüm görevlerinden istifa ederek İYİ Parti'ye geçiş yapan Yusuf Halaçoğlu, partisinin meclise gönderdiği 5 vekilden biriydi. Son seçimde aday olarak gösterilmeyen Halaçoğlu istifasını sundu. Halaçoğlu ile birlikte İYİ Parti Kurucu Üyesi Nevzat Bor, Kurucu Üye Özcan Yeniçeri de istifa ettiğini açıkladı. Ortak basın toplantısında konuşan Halaçoğlu, “Sergilenen tavırlar Kurultay’da bir şekilde değişimin olmayacağını göstermektedir. Ben veya bir kişi üzerine oturan bir siyasi harekete karşı verdiğimiz mücadelenin aynının tekrarlandığını görmek bizi son derece üzmüştür. Bu sebeple böyle bir siyasi anlayış içinde olumlu bir sonuca ulaşmanın mümkün olmayacağına karar vermiş bulunuyoruz ve gerek partideki tüm görevlerimizden, gerekse İYİ Parti’den istifa ediyoruz” dedi.

Halaçoğlu, “MHP’ye geri dönecek misiniz” sorusu üzerine, “Hiçbir partiye gitmemiz, dönmemiz söz konusu değil” diye yanıt verdi.

"AKŞENER İLE HİÇ KONUŞMADIK"
İstifa kararı almadan önce Genel Başkan Akşener ile görüşmediklerini söyleyen Halaçoğlu, “Akşener ile milletvekilliği listesi hazırlanmasından sonra hiç konuşmadık. Liste dolayısıyla kırgınlığım yok” dedi.

Yorumlar (0)