Kılıçdaroğlu'ndan Cumartesi Anneleri çağrısı: Berfo analara ne diyeceğiz?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Cumartesi Anneleri'nin 800. eyleminde gerçekleşen polis müdahalesi hakkında açıklama yaptı.

Gündem 28.07.2020, 14:16 Gazete Damga
Kılıçdaroğlu'ndan Cumartesi Anneleri çağrısı: Berfo analara ne diyeceğiz?

Kılıçdaroğlu, bugünkü grup toplantısında polis müdahaleyi eleştirerek şu ifadeleri kullandı;

800 haftadır bir grup anne evlatlarını arıyor. Evlatları kaybolduğu zaman bazıları 12, bazıları 16, 20, 30 yaşlarındaydı... Nerede kayboldu onların evlatları? Asıl soru bu. Bu anneler evlatlarını nerede arıyorlar. Gözaltına alındılar, tutuklandılar, bir süre sonra hiç kimse haber alamadı. 800 haftadır Galatasaray'a gelip 800. haftada bir karanfil bırakmak istediler. Öldüklerini biliyoruz ama mezarı nerede, gidip bir Fatiha okuyalım diyorlar. Bunu bile çok gördüler. Evladım nerede diye soran annenin sesini duymayan insanlara ben insan demem. Hani faili meçhuller olmayacaktı? Bir insanın hayatı bu kadar ucuz olamaz. Berfo ana oğlunun mezarının nerede olduğunu bilmeden hayatını kaybetti. Berfo analara ne diyeceğiz?

Diyarbakır'daki anneler de mübarek annelerdir. O evlatların terör örgütüne gitmesini kim sağladı, ortamı kim hazırladı? Anneler arasında hiçbir ayrım yapmıyoruz.

Bir ayıbı dünya görmesin diye engelliyorlar. Ama dünya bunları görüyor zaten. gerçekgündem

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?