Pınar Gültekin davasında çıkan tahliyeye çifte itiraz

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, vahşi bir şekilde öldürülen üniversitesi öğrencisi Pınar Gültekin davasında yardım ve yataklık sebebiyle tutuklanan katil zanlısının kardeşi Mertcan Avcı’nın, son celsede adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına itiraz etti. Karara mağdur tarafın aile avukatı Rezan Epözdemir de itiraz ettiğini açıkladı.

Gündem 16.02.2021, 21:49
Pınar Gültekin davasında çıkan tahliyeye çifte itiraz

Muğla’da vahşice öldürülen Pınar Gültekin davasında geçtiğimiz gün yapılan celsede 'canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürmek' suçundan tutuklu yargılanan Cemal Metin Avcı’nın tutukluluk halinin devamına karar verilirken, ‘suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme’ suçundan tutuklu durumda bulunan kardeşi Mertcan Avcı ise adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Kararın ardından Muğla Başsavcılığı, Mertcan Avcı’nın tahliye kararının incelenerek kaldırılması talebinde bulundu. Talep yazısında tahliye kararının usul ve yasaya aykırı olduğunu, adli kontrolün yeterli olmadığı belirtildi. HTS kayıtları, tanıkların beyanları ve sanığın verdiği beyanların çelişkili olduğuna dikkat çekilirken, tahliye kararının kaldırılması talep edildi.Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yanı sıra Gültekin ailesinin avukatı Rezan Epözdemir de Avcı’nın tahliye kararına itiraz ettiklerini belirtti.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?