Bağcılar'da yollar sil baştan

Bağcılar Belediyesi, ilçenin farklı bölgelerinde eskiyen, veya diğer altyapı hizmetleri nedeniyle tahrip olmuş yollarda asfalt çalışmalarına hızla devam ediyor. Bu kapsamda 9 ay içinde 38 bin ton asfalt dökülerek 119 bin metrekarelik alan yenilendi.

İstanbul Haberleri 08.10.2020, 16:24 Gazete Damga
Bağcılar'da yollar sil baştan

İstanbul’un en büyük ilçelerinden Bağcılar’da yol yapım ve bakım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bağcılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, asfaltsız sokak bırakmamak için hem vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda hem de çeşitli sebeplerle bozulan noktalar belirleniyor. Programın düzenlenmesinin ardından gece gündüz demeden sokaklarda yama ve kaplama çalışmaları için harekete geçiliyor. Hummalı çalışmalar neticesinde 2020’nin 9 ayında 119 bin metrekarelik alan 38 bin asfalt dökülerek yenilendi. Serimi yapılan bu asfalt miktarının 24 bin tonu, 74 bin 500 metrekarelik alanda yama için geriye kalan 14 bin tonu ise 44 bin 500 metrekarelik alanda kaplama için kullanıldı. Bunun yanında 118 adet baca yükseltme ve 82 adet de ızgara yükseltme faaliyeti yapıldı.

Çalışmaları önemsiyoruz

Ulaşım alanındaki yatırımlarla kesintisiz ve güvenli ulaşımı hedeflediklerini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bağcılar’ın her bölgesinde, hemşehrilerimizin ulaşım konusunda sıkıntı yaşamaması adına asfaltlama çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Ekiplerimiz, belirlenen programlar dahilinde cadde ve sokaklardaki asfaltlama çalışmalarını düzenli olarak yapıyor. İlçemizde en ufak bir asfalt sorunu kalmayana dek çalışmalarımızı özverili bir şekilde sürdüreceğiz" dedi. Asfalt çalışmaları, 22 mahalledeki koordineli şekilde devam ediyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?