Dostluğumuz yeni başlamadı

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen “Gençlik Buluşması” programına konuşmacı olarak Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım katıldı. Yıldırım, “Cumhurbaşkanı ile yol arkadaşlığımız siyaset ile sınırlı değil siyasetten öncede vardı. Siyasetten sonrada var olacak” dedi

Dostluğumuz yeni başlamadı

Ümraniye Belediyesi tarafından Ümraniyeli gençlere yönelik başlattığı “Gençlik Buluşmaları” çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Ümraniyeli gençlerin sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için birçok çalışma yapan Ümraniye Belediyesi’nin “Gençlik Buluşmaları” çalışmasına Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım konuk oldu. Meydan AVM’de yer alan Just Academy adlı mekânda gerçekleşen “Gençlik Buluşmasına” öte yandan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım ve Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal da katıldı. Etkinlikte Binali Yıldırım ve İsmet Yıldırım’a sorularını ileten gençlere çay, kahve ve kurabiye ikram edildi. Türkiye’nin geçirdiği evreleri değişim ve dönüşümleri anlatan Binali Yıldırım, siyasetten günlük yaşantısına kadar birçok noktada gençlerin merak ettiği soruları yanıtladı. Gençler ile birlikte türkü de söyleyen Binali Yıldırım, sahura kadar süren programda birbirinden farklı konularda geçlerle sohbet etti.

Enerji farkımız var

Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “İsmet Yıldırım başkanımızla tanışıklığımız çok eskilere dayanıyor. Cumhurbaşkanımızın İBB Başkanlığı zamanından beri farklı görevlerde hep birlikte çalıştık. Ben İstanbul’a 1967 yılında Erzincan’dan İstanbul’a 3 günde geldim. Köprüler o zamanlar yoktu. Üsküdar Harem'e gelip oradan Avrupa yakasına geçebiliyorduk. O günlerde Türkiye böyleydi yetersizdi. Günümüzde mukayese bile edilemez. İstanbul doğu ile batının hem çatıştığı hem de buluştuğu bir yerdir. İstanbul sadece 2 kıtayı birbirine bağlamakla kalmıyor, çok farklı meziyetleri olan bir şehir. Türkiye’nin ticaretinin yüzde 40 ı milli gelirin yüzde 45 ini karşılayan bir şehir. Türkiye’de üreten şehir maalesef 15 civarında geriye kalan şehirlere bu şehirler destek oluyor. Her insan kendi çağında yaşar. Biz o çağları yaşadık şimdi gençler bu çağda yaşıyor. Ne farkımız var? Bizim gençlerden ne farkımız var? O günün imkânları farklıydı bugünün imkânları farklı ama içinde yaşadığımız dünya aynı. Farklı olan tek şey tecrübemiz. Enerji farkımız var. Bizim tecrübemiz gençlerin enerjisi ile birleşince ortaya Türkiye’nin güvencesi çıkıyor” dedi.

Çok eleştirenler oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çok uzun zamandan beri Kasımpaşa’dan birbirlerini tanıdıklarını anlatan Binali Yıldırım, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İstanbul’un Kasımpaşa semtinde oturduğu yıllarda tanışıyoruz. Cumhurbaşkanının futbol oynadığı yıllarda arkadaşlıklarının olduğunu ve Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu yıllarda kendisine İDO şehir hatlarında genel müdür olarak atamasından sonra bu günlere kadar geldiğini söyleyen Binali Yıldırım, Mezara kadar arkadaşlığımız devam edecek” ifadelerini kullandı. “Biz ilk şehir hastaneleri yapmaya başladığımızda bizi çok ağır eleştirenler vardı” diyen Binali Yıldırım, “Tüm Dünya’da 2 yıldır var olan pandemi ile birçok ülke sınıfta kaldı. Bu pandemi döneminde biz şehir hastanelerini yaparken bizi eleştirenler ne kadar haklı olduğumuzu anladılar ve yaptıkları eleştirileri bıraktılar. Türkiye’de Şehir hastaneleri zorlu günlerde çok fayda gösterdi” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)