Ekrem İmamoğlu ve Gökhan Yüksel'den Kartal'daki Atatürk Parkı'na ziyaret

Kartal Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iş birliğiyle yenilenen Atatürk Parkı’nı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ziyaret etti.

İstanbul Haberleri 15.09.2021, 10:51 15.09.2021, 10:54 Burak ZİHNİ
Ekrem İmamoğlu ve Gökhan Yüksel'den Kartal'daki Atatürk Parkı'na ziyaret

Zemini tamamen yenilenerek, yeşillendirilen, yeni yapılan muhtarlık binası, oturma alanları, oyun ve fitness grupları ile çok daha işlevsel ve estetik hale getirilen Atatürk Parkı ziyareti sırasında vatandaşlarla sohbet eden İBB Başkanı İmamoğlu sorun ve beklentileri dinledi.

“ATATÜRK PARKI KARTAL'IN HAFIZASIDIR”

Çalışmalar hakkında konuşan Başkan Gökhan Yüksel, "Daha önce atıl haldeki Atatürk Parkımızı, İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun da desteğiyle yenileyerek komşularımızın kullanımına açmaya hazırlanıyoruz. Atatürk Parkı Kartal'ın hafızasıdır. Çocukluğumuzda bu parkta festivaller yapılırdı. Atatürk Parkı'nı hafızamızdaki eski günlerine geri getirmek için Ekrem Başkanla çalışıyoruz. Kartal'ı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için ciddi bir gayret içindeyiz. Söz verdiğimiz gibi Kartal'da yeşil alan miktarını artırıyoruz" dedi.


Devam eden ve planlanan projeler hakkında da konuşan İmamoğlu, "Kartal'ın sahilinde de çalışmalarımız sürüyor, sahile yakışan balık satış alanlarını hizmete sokacağız. Neyzen Tevfik Meydanı için çok güzel bir düzenleme yapacağız, hatta projenin son durumu hakkında bilgi aldım” dedi.


KORDONBOYU’NA YENİ MUHTARLIK BİNASI

Atatürk Parkı’nın içerisinde yer alan Kordonboyu Mahalle Muhtarlığı da yenileme çalışmaları kapsamında yıkılıp yeniden inşa edildi. İnşası tamamlanan muhtarlık binasına giderek burada Kordonboyu Mahalle Muhtarı Arzu Keskin ile bir araya gelen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Başkan Gökhan Yüksel, muhtara hayırlı olsun dileklerini iletti. Muhtar Keskin iki başkana da ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek hem Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen çalışmalar hem de yeni muhtarlık binası için kendilerine teşekkür etti.


ATATÜRK PARKI BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ

9 bin 973 metrekarelik proje alanının 1 bin 600 metrekaresinde granit taş imalatı, 600 metrekaresinde solisyonlu yol imalatı ve 5 bin metrekaresinde çim ekimi gerçekleştirildi. Yenilenen Atatürk Parkı, yeşil alanın yanı sıra oturma, oyun ve fitness grupları ve yürüyüş yolunu da içinde barındırıyor. Park alanında güvenlik kameraları, aydınlatma sistemi ve otomatik sulama sistemi de bulunuyor. Ayrıca parka çok sayıda ağaç dikilerek yeşillendirme çalışması gerçekleştirildi. Parka dikilen ağaçlar ve bitkiler arasında Londra çınarı, süs eriği, Amerikan sığlası, alev ağacı ve alev çalısı, nandina cennet bambusu, pitos çalısı, kartopu ağacı, manolya, lavanta, defne ve oya ağacı yer alıyor.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?