Erdoğan bu fotoğrafa da 'vitrin mankeni' diyecek mi?

CHP'deki başörtülü kadınlara 'vitrin mankeni' ifadesi kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu sözleri geniş yankı uyandırmıştı. Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Beylikdüzü ve Esenyurt'taki incelemeleri sırasında Emine Polat tarafından verilen çiçek sonrası gözler Erdoğan'a çevrildi.

İstanbul Haberleri 02.01.2021, 19:45
Erdoğan bu fotoğrafa da 'vitrin mankeni' diyecek mi?

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, Ayasofya Cami çıkışında CHP’ye Fikri Sağlar’ın açıklamaları üzerinden yüklenirken “Oy almak için bazı yerlerde görüyorsunuz, başörtülü birkaç kişiyi de yanlarında adeta böyle vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi artık aldatmıyor. Geçti o işler" ifadelerini kullanmıştı. Bugün ise hem Beylikdüzü hem de Esenyurt'ta bir takım incelemelerde bulunan Kılıçdaroğlu'na bu esnada üç dönemdir kadın kolları başkanlığı ve aynı zamanda belediye meclis üyeliği de yapan CHP'li Emine Polat tarafından çiçek takdim edildi. Erdoğan'ın bu fotoğraf sonrasında aynı ifadeleri kullanıp kullanmayacağı merak konusu oldu.

recep tayyip erdoğam

Özür dilemeli

Erdoğan'ın bütün başörtülü kadınlardan açık ve net özür dilemesini beklediğini belirten Kılıçdaroğlu şöyle konuşmuştu; "Yazıktır günahtır ya. Toplumu ayrıştırmak, toplumu kavga eder hale getirmek yetmedi mi? Ya biraz da sesini biraz kes ya. İnsanlara hakaret etmekten vazgeç. Senden yana olan herkes çok iyi, karşında olan herkes düşman. Ne düşmanı ya. Bu ülkede yaşıyor, beraber yaşıyoruz. Başı açığı, başı kapalı, kadını, erkeği beraber yaşıyoruz. Bari 2021'in birinci gününde bu milletin yüzü gülsün. Gerçekten acıyorum, Allah akıl fikir versin."

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138