Hayati Arkaz'dan Ekrem İmamoğlu'na sert eleştiriler: Siyaseti bırak başkanlık yap

MHP İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun siyaseti bırakıp belediye başkanlığı yapması gerektiğini belirterek, "Güneydoğu tarafına seyahatler falan yapıyor.  Güneydoğu'da ne işin var? Avrupa’da mezar ziyaretlerinde ne işin var? İstanbul’u yönetmek kolay değil" eleştirisinde bulundu

İstanbul Haberleri 30.06.2020, 14:10 30.06.2020, 15:02 Burak Zihni
Hayati Arkaz'dan Ekrem İmamoğlu'na sert eleştiriler: Siyaseti bırak başkanlık yap

MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Dr. Hayati Arkaz, düzenlediği basın toplantısında Silivri ve Türkiye gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu. MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın’ın da katıldığı toplantıda; Silivri’de daha önce ufak boyutlarda da olsa çeşitli gerginlikler yaşandığına dikkat çeken Arkaz, Silivri’nin başında kimseyi ötekileştirmeyen bir insan olduğunu ve Volkan Yılmaz’ın belediye başkanı seçilmesiyle birlikte ilçeye huzur geldiğini söyledi.

Yılmaz'dan herkes memnun
"1981 yılından beri Silivri’deyim. Silivri’deki insanlar bizim dostlarımız. İstanbul’un gözü kulağı Silivri’de. Herkesin bir şekilde Silivri ile bağlantısı var. Allah bütün doğal güzellikleri vermiş. Silivri çok temiz. Köyleri dahil tertemiz ve pırıl pırıl" diyen Arkaz, "Silivri’de Covid 19 hastalığı az ayıda görüldü. Bunun nedeni biraz da Silivri’nin doğasından kaynaklanıyor. Çünkü deniz kenarı ve oksijeni bol havası temiz. Bunlar hep olumlu etki yaptı. Silivri’de daha önce kısmen gerginlikler oluyordu. Volkan Bey ve ekibi işbaşına gelince gerginlikler bitti. Samimiyetle söylüyorum ki Volkan Bey’e oy veren vermeyen herkes memnun. Volkan Bey, Silivri’yi bir marka şehir yapma niyetinde. Volkan Bey müteşebbis ve icraatçı bir ailenin çocuğu. Bu bölgenin insanı ve seviliyor. Dikkat edin bakın, kimseyi ötekileştirmez, asla kibiri falan yoktur. Silivri, Volkan Bey tarafından, MHP İlçe Başkanı Zafer Yalçın Bey’in de desteğiyle çok iyi yönetiliyor" ifadelerini kullandı.

2020 bize iyi gelmedi

Geçtiğimiz günlerde sel ve hortum felaketleri ile pandemi sürecini de değerlendiren Arkaz, "2020 bize iyi gelmedi. Salgın ve felaketler oldu. Bu nedenle öncelikle doğa ve sel felaketlerinde ciddi sıkıntılar oldu. Silivri’de ve Trakya Bölgesi'nde bereketli tarım toprakları var. Bunların kıymetini bilmeliyiz. Trakya iyi işlenirse İstanbul’u besler. Bu nedenle İstanbul’da tüketilecek olan tarım ürünlerinin başta Silivri olmak üzere Trakya’dan temin edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Trakya çiftçisinin teşvikleri arttırılmalı. Birkaç gündür tarım arazilerini geziyorum. Ciddi sıkıntılar var. Hortum düşmesi ekili dikili alanlara zarar verdi. Ben bu zararlarla ilgili tespitlerimi yaptım. Yarın (bugün) Ankara’da bakanlıklarla görüşeceğim ve bu konuyu ilerili günlerde TBMM’de gündeme getirteceğim. Devlet tarafından sel ve hortumdan zarar gören çiftçimize köylümüze yardım yapılması gerekiyor. Çiftçilerimizin banka borçları var. Pandemi sürecinde zaten üretimde sıkıntılar olmuştu. Banka borçlarının ertelenmesinden yanayız" dedi. 

Ekrem İmamoğlu başarısız
Koronavirüsün Türkiye’de ve dünyada iyi yönde değişime uğradığını belirten Arkaz, "Hastalık eskisi kadar ağır seyretmiyor. Son bir aydır İstanbul ve Silivri’de pozitif vakaya çok seyrek olarak rastlıyoruz. Ayrıca son 4 ay içerisinde sağlık camiası da bu virüs ve etkileri konusunda tecrübe kazandı. Devlet her aileye bir aile hekiminin yanında diyetisyen ve spor hocası vermeli. Bu konuda TBMM’de önerge vereceğim" dedi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da değerlendirmede bulunan Hayati Arkaz, "Sayın İmamoğlu siyaseti bırakıp İstanbul’a başkanlık yapsa çok daha iyi olur. Ben kendisi başarılı göremiyorum. Başarısız olarak görüyorum. Belediye başkanlığını bırakıp siyaset yapmaya başladı. Güneydoğu tarafına seyahatler falan yapıyor. İstanbul’u yönetmek kolay değil. İstanbul’u iyi tanımak lazım. Ekibinin iyi olması lazım. Güneydoğu'da ne işin var? Avrupa’da mezar ziyaretlerinde ne işin var?" açıklamasında bulundu.

AYDIN DEMİR - GAZETE DAMGA SİLİVRİ


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?