Kültür A.Ş. Genel Müdürü Serdal Taşkın görevinden istifa etti

Ekrem İmamoğlu'nun başkanlık koltuğuna oturduktan sonraki takım arkadaşlarından biri olan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Serdal Taşkın görevinden istifa etti.

İstanbul Haberleri 02.11.2020, 11:12 02.11.2020, 11:13 Burak ZİHNİ
Kültür A.Ş. Genel Müdürü Serdal Taşkın görevinden istifa etti

Ekrem İmamoğlu'nun başkanlık koltuğuna oturduktan sonraki takım arkadaşlarından biri olan Kültür A.Ş. Genel Müdürü Serdal Taşkın görevinden istifa etti. Geldiği günden bu yana imza attığı başarılı projelerle adından söz ettiren Taşkın'ın farklı iştiraklerde göreve getirileceği öğrenildi.Serdal  Taşkın kimdir?

1971 Erzincan doğumlu olan Serdal Taşkın 1989 – 1993 Marmara Üniversite İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım mezunudur. 27 yıldır medya sektöründe çalışmaktadır. Serdal Taşkın meslek hayatına dizi ve sinema sektöründe çalışarak başladı. 1999 yılı itibariyle CNN Türk Program bölümünde yönetmen olarak kültür-sanat, gezi, belgesel vb. birçok televizyon programına imza attı. 2007’de NMC A.Ş. Genel Müdürü görevine başlamış ve Nuri Çolakoğlu ile birlikte Türkiye’nin önemli markalarına kurumsal tanıtım filmleri hazırlamış deneyimli bir ekibi yönetti. Sonrasında önemli medya şirketlerine danışmanlık yaptı; son yıllarda dijitalde yayın yapan birçok tv kanalının kuruluşunda yer aldı. Ulusal ve uluslararası birçok belgeselin de yapımcılığını üstlenen Serdal Taşkın evli ve bir çocuk babasıdır. 2019 yılında kültür sanat, yayıncılık, açık hava reklamcılığı ve müzecilik alanında faaliyet gösteren İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketi KÜLTÜR AŞ’ye Genel Müdür olarak atandı.

Serdal  Taşkın kimdir?

Yorumlar (1)
Can 3 hafta önce
Başarılı göreve imza atmışmış. Ne yapmış söyleyinde bilelim?
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?