Riskleri baştan önleyeceğiz!

Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yeniden mesaiye başlayan berber, kuaför ve güzellik salonlarını denetledi. Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Bu denetimler sayesinde salgına karşı olası riskleri önlemeye çalışıyoruz" dedi

Riskleri baştan önleyeceğiz!

Kovid-19 tedbirleri kapsamında erkek ve kadın kuaförleri 21 Mart’tan itibaren geçici olarak kapatılmıştı. Normalleşme adımları atılmaya başlanması üzerine İçişleri Bakanlığı’nca yayınlanan genelgeyle yaklaşık iki aydır kapalı olan kuaför, berber ve güzellik salonlarının açılmasına karar verildi. Bağcılar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe merkezindeki tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarına kurallara uyulup uyulmadığı noktasında kontroller yaptı. Denetimlerde berber, kuaför ve güzellik salonu işletmecileri, İçişleri Bakanlığı genelgesi ve uygulamalar hakkında bilgilendirilirken hijyen ve temizlik şartlarına uymaları noktasında işyeri sahipleri uyarıldı.

Başarıyla tamamlanacak
Ekipler, Merkez Mahallesi Esenler Caddesi’nde girdiği bir erkek kuaföründe sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymadığını gördü. Bunun üzerine işyeri hakkında emre aykırı davranıştan 392 TL para cezası kesildi. Ayrıca aynı işyerine İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282’nci maddesi gereğince yasal işlem yapılarak idari para cezası uygulandı. Halkın sağlığının korunması amacıyla çalışmaların devam ettiğini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, "Kuaför salonlarımız açılmadan önce dezenfekte işlemini yapmıştık şimdi de denetimlerini gerçekleştiriyoruz. Bu sayede salgına karşı olası riskleri önlemeye çalışıyoruz. Berber ve kuaförlerimiz ile vatandaşlar da aynı bilinç ve duyarlılıkta olursa koronavirüs sürecini başarıyla tamamlayacağız inşallah” dedi. Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, şimdiye kadar yapılan denetimlerde tamamına yakınının kurallara uyduğunun görüldüğünü belirtti.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138