Yavru kargaya esnaf sahip çıktı

Sultangazi'de, ağaçtaki yuvasından düşerek, yaralanan yavru kargaya esnaf sahip çıktı. Esnafın bir süre bakıp, beslediği yavru karga, tedavi edilmek üzere barınağa götürüldü.

İstanbul Haberleri 22.06.2021, 14:18 Zehra Çelik
Yavru kargaya esnaf sahip çıktı

Esentepe Mahallesi'nde geçen hafta ağaçtaki yuvasından iki defa düşen yavru karga, itfaiye ekiplerince merdiven aracıyla tekrar yuvasına yerleştirildi. Önceki gün yine düşen ve ayaklarından yaralı olduğu görülen yavru kargaya bu sefer esnaf Hasan Melikoğlu, sahip çıktı. Yavru kargayı iş yerine götürerek iki gün boyunca bakıp, besleyen Melikoğlu, durumu Sultangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne haber verdi. Gelen ekipler yavru kargayı, tedavi edilmek üzere Merkez Habibler Mahallesi'nde bulunan barınağa götürdü.

İki kere yuvadan attı

Yavru kargaya sahip çıkan esnaf Hasan Melikoğlu, "Annesi bunu iki kere yuvadan attı. İtfaiyeyi çağırdık, iki defa gelip yuvasına yerleştirdiler. Annesi yine bunu aşağı attı, 2-3 gün kaldırımda durdu. Aç kaldı, biz de sahip çıktık. Tabii alırken de annesi saldırır diye korkumuzdan hızlı bir şekilde aldık. Bize, yukarıdan bakıyordu ama yetişkin karga hiçbir tepki vermedi. Korktuk, peşimize düşer diye ama düşmedi. Muhtemelen annesi bunu yuvasından atmış. Hayvan aç kalmış. Bisküviden mama yaptık yedirdik, su içirdik. İki gündür burada bakıyoruz. Hayvan muhtemelen hasta. Hayvan bakmak sorumluluk ister. Bu sorumluluğu alamayız" dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı
Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?