Kağıthane'de Millet Kıraathanesi açıldı

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in sözünü verdiği projelerinden Millet Kıraathanelerinin ikincisi Hamidiye Mahallesi’nde açıldı. İlki geçen yıl Emniyetevleri Mahallesi’nde açılan Millet Kıraathanesi’nin ikincisi Hamidiye Mahallesi’nde hizmete başladı. Hamidiye Gençlik Merkezi’nde bulunan Millet Kıraathanesi’nin içinde 10 bine yakın kaynak kitap bulunuyor

Kâğıthane Haberleri 28.05.2021, 13:22 28.05.2021, 13:24 Burak ZİHNİ
Kağıthane'de Millet Kıraathanesi açıldı

Hamidiye Gençlik Merkezi’nin önünde yapılan açılış programına, AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç, AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Serkan Cantürk, Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Hamidiye Millet Kıraathanesi'nde 150 öğrenci aynı anda ders çalışabilecek, araştırmalarını yapabilecek. Kıraathane, özellikle öğrencilerin kaynak kitap arayışında yeni adresi olacak. İçerisinde binlerce roman, eğitim, araştırma, bilim, inceleme, edebiyat ve daha pek çok türde kitabı barındırıyor. Her yaştan vatandaşın faydalanacağı tesiste kitap okuma alanları, toplantı salonları, sunum ve söyleşi bölümleri yer alıyor. Ayrıca ücretsiz internet, çay ve çorba ikramları da pandemi sonrası normal dönemde yer bulacak.

Üç kuşak bir arada

Kıraathane'nin yer aldığı Hamidiye Gençlik Merkezi'nde ayrıca Çocuk Yuvası ve Yaşlılar Evi de var. Böylece üç kuşak aynı anda tek bir merkezde hem çeşitli eğitim faaliyetlerine katılacak hem de birbirleriyle iletişim kurarak sosyalleşecek. Açılış programında konuşan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin şunları söyledi: “Geniş ve ferah bir ortama sahip olan mekanımız ile birlikte; misafirlerimizin bilgisayar destekli araştırmalarını yapabilmelerini, Wi-Fi hizmeti ile bilgiye hızlı ulaşmalarını ve ödevlerini güvenilir kaynaklar üzerinden gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. Toplantı odamızla grup ödevleri ve çeşitli toplantılar için imkan sağlıyor, ders çalışırken çeşitli ikramlar sunarak zamandan tasarruf etmelerini sağlayacak nezih bir ortam sunuyoruz.”

Millet her şeyin iyisini hak eder

Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç da “Milletimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. İnşallah daha iyi projeleri de sizin hizmetinize sunarız. Var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Projeyi çok beğendim. Mahalle sakinlerimiz, gençlerimiz de sonuçtan memnun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu. AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Serkan Cantürk ise “Kağıthane’de 2 yıl içinde birçok proje, açılış gerçekleşti. Biz böyle açılışları, hizmetleri gördükçe Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kağıthane’deki yol arkadaşları olarak çok mutlu oluyoruz. Belediye Başkanımız Mevlüt Öztekin’e çok teşekkür ediyorum. Bisiklet yolu projesi de devam ediyor, gençlerimiz o projeyi de merakla bekliyor. İlçemize ayrı bir değer katacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.


DHA

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138