Gerekirse İBB'nin kapısında yatarız

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, kentsel dönüşüm için oldukça kararlı bir tavır sergileyeceklerini söyledi. Akgün, “Büyükçekmece Belediye Meclisi’nden seçilmiş Büyükşehir’deki meclis üyesi arkadaşlarımız ve plan müdürlüğümüzle beraber Büyükşehir’in kapısında kamp kuracağız. Bu planlarımızı en kısa zamanda devreye sokmadan oradan ayrılmayacağız” dedi

Manşet Haber 04.12.2019, 06:18 Burak ZİHNİ
Gerekirse İBB'nin kapısında yatarız

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, İmar Komisyonu Üyeleri ile birlikte, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu’nda Tepecik, Celaliye, Kamiloba, Kumburgaz ve Güzelce’nin imar planları için çalışma başlattı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bir an önce Tepecik, Celaliye, Kumburgaz, Kamiloba ve Güzelce’nin imar planlarını onaylanması gerektiğini belirten Başkan Akgün; “Sahildeki yüksek katlı blokların kentsel dönüşüme tabii tutularak yenilerinin yapılması için bitmiş olan bölge planlarını onaylayarak Büyükçekmece Belediye Meclisine teslim etmek zorundadır. Biz halk için varız, vatandaşın can ve mal güvenliğini düşünmek zorundayız. Görevimiz de budur. Bu işin partisi olmaz. Deprem kapıda geliyor binaları yıkıp yapacağız. Vuku bulacak büyük depremde nasıl ki Celaliye, Kamiloba, Kumburgaz sahilleri zarar görecekse, Tepecik’in de özellikle merkezi zarar görecektir. Biz gidip Büyükşehir’in kapısında yatacağız. Bakın bu planları yapmazsanız vatandaşlar binalarını yıkıp yerine yeni bina yapamazlar, bu planları yapacaksınız ki vatandaş ölümden kurtulsunlar diyeceğiz” dedi.

10 katlı bina istemiyoruz

Başkan Akgün sözlerini şöyle sürdürdü; “Kumburgaz sahilindeki vatandaşımızın canının kurtarılması için, Tepecik ve Türkoba’daki vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğin sağlanabilmesi, Pınarkent’te yaşayan vatandaşımızın önünün açılması için hiç beklemeye gerek yok. Büyükçekmece Belediye Meclisi, hiçbir şekilde 10-20 katlı bina istemiyor. Arazimizin yapısı belli. Ortalama 4 kat, yüzde yüzü bahçeli nizam bir yapılaşma. Yatay yapılaşmayla ilgili yapmış olduğumuz imar planlarımızın devreye girerek halkın önünün açılmasını istiyorum.”

Planlar hayata geçecek
Kentsel dönüşüm için ellerinden geleni yapacaklarını da kaydeden Akgün, “Büyükçekmece Belediye Meclisi’nden seçilmiş Büyükşehir’deki meclis üyesi arkadaşlarımız ve plan müdürlüğümüzle beraber Büyükşehir’in kapısında kamp kuracağız. Hiçbir şekilde bu planlarımızı almadan, bu planlarımızı en kısa zamanda devreye sokmadan oradan ayrılmayacağız. O parti, bu parti beni ilgilendirmez. Hepimizin aklı var üç gün sonra Silivri önündeki Marmara çanağında deprem vuku bulacağı zaman ilk zarar görecek yerler benim anlattığım yerler. Biz kimseden rant sağlayıcı plan istemeyiz. Onlar verseler de almayız. İstanbul’un batısında nefes alan bir şehir olarak burayı gelecek nesillere emanet olarak bırakacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138