Özlem Tekin Akarken: Sağlıkta Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı sağlıksız bir sınav! FETÖ'nün taktiğine benziyor

Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan Sağlıkta Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı sonrası şaibe ve torpil iddiaları ortalığı karıştırdı. Sınavdan 1 gün sonra yetkililerden önce sosyal medyada paylaşılan sınav kitapçıklarının fotoğrafı ve sorular şaibe iddialarını güçlendi. Damga'ya konuşan Sağlık Hizmetleri Sendikası (SAHİM-SEN) Başkanı Özlem Tekin Akarken, “Sağlık Bakanlığı bu konuyu bir an önce aydınlatsın” dedi

Manşet Haber 11.10.2020, 21:27 12.10.2020, 06:13 Burak ZİHNİ
Özlem Tekin Akarken: Sağlıkta Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı sağlıksız bir sınav! FETÖ'nün taktiğine benziyor

Sağlık Bakanlığı tarafından yaptırılan ve Anadolu Üniversitesi tarafından soruları hazırlanan Sağlıkta Yükselme ve Ünvan Değişikliği Sınavı sonrası ortaya çıkan iddialar kamuoyunun tepkisini çekti. 4 Ekim'de yapılan sınavdan 1 gün sonra yetkililerden önce sosyal medyada kimliği belirsiz kişilerin sınava ait kitapçıkların fotoğrafını paylaşmaları ve soruları yayınlamaları; sınav soruları mı sızdırıldı sorusunu akıllara getirdi. Konuya ilişkin Damga'ya konuşan SAHİM-SEN Başkanı Özlem Tekin Akarken, “Sınavla ilgili iddialar çok vahim. Yetkililerden önce soruları paylaşan kişinin Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nde çalışan bir yetkili olduğu iddia ediliyor. Bakanlık bu olayı bir an önce aydınlatsın” dedi.


FETÖ'NÜN SINAV TAKTİĞİNE BENZİYOR

Geçmişte FETÖ'cülerin sınavlara şaibeler karıştırdığını ve soruları sızdırdığını anımsatan Akarken, “İşte bu da FETÖ'cülerin yaptığı işe benziyor. Şayet ortada böyle bir şaibe varsa biz bu sınavın iptal edilmesini istiyoruz. Aksi halde hak etmeyenler, hak etmedikleri yerlere gelecek ve ortaya büyük bir adaletsizlik çıkacak” dedi. Yaşananlara ilişkin açıklama yapan Türk Sağlık Sen Genel Merkezi de, iddiaların araştırılması gerektiğini belirterek; “Sınavın akabinde bazı sosyal medya platformlarında soru kitapçıklarının fotoğrafları paylaşılarak, soruların sınav öncesinde bazıları tarafından ele geçirildiği iddiasının dile getirilmesi dikkat çekiyor. Sınava giren adaylara herhangi bir haksızlık olmaması nedeniyle söz konusu iddialar incelenmeli” ifadelerine yer verdi.
 

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?