Parsel parsel mülk talebi

Ekrem İmamoğlu’nun mazbatasını aldığı gün Esenler Belediye Başkanlığı’nın mülkiyeti İBB’ye ait ilçe genelindeki 12 alanın kendisine bedelsiz verilmesini istediği ortaya çıktı. Konu hakkında açıklama yapan İmamoğlu, “Ne amaçla, hangi hakla ve hangi taleple istemiş? Makul ve anlamlı bir talep değil” dedi.

Manşet Haber 14.06.2019, 07:22
Parsel parsel mülk talebi

Esenler Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğü 17 Nisan’da İBB Başkanlığı Emlak Müdürlüğü’ne binaların devrine ilişkin bir yazı yolladı. Yazıda “İlçede yaşam kalitesini yükseltecek sağlıklı ve çağdaş yaşam alanlarını oluşturabilmesi amacı ile mülkiyeti İBB’ye ait parsellerin ve üzerinde bulunan binaların belediyeye bedelsiz olarak devredilmesi” istendi. İlçe belediye başkanı Tevfik Göksu imzasının yer aldığı yazıda ayrıca Kemer Mahallesi Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki spor kompleksinin de kullanım hakkı yine bedelsiz olarak talep edildi.

Ne amaçla hangi hakla istiyor?
Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'nun İBB'ye ait 12 mülkiyeti ilçe belediyesi üzerine geçirilmesine yönelik talebini değerlendiren CHP adayı Ekrem İmamoğlu, “Ben de sabah haberlerden okudum sadece. Arkadaşlarımız inceliyor. Bu inceleme, 23 Haziran'dan sonra da devam edecek. Ne amaçla, hangi hakla ve hangi taleple istemiş? Makul ve anlamlı bir talep değil. Zaten İBB, böyle bir talebe güler. Sadece güler ve yok hükmündedir. Danışıklı bir talep midir? İnşallah 24 Haziran'da bunları inceleyeceğiz” diyerek epkisini ortaya koydu.

mehmet tevfik göksu

Göksu'nun akıl almaz istekleri

Esenler Belediyesi'nin yazısında bir de ekli liste yer aldı. Listede     otopark alanından atölyeye kadar birçok yapı var. 
İşte listedeki bazı arsalar:
- Fevziçakmak Mahallesi’ndeki 3 bin 887 metrekare arsa ve arsanın üzerindeki Adem Baştürk Kültür Merkezi
- Fevziçakmak Mahallesi’ndeki 6 bin 545 metrekalik arsa ve arsanın üzerindeki Adem Baştürk Kültür Merkezi, pazar ve otopark
- Kemer Mahallesi’ndeki 11 bin 454 metrekare alan. (Arsanın üzerinde şantiye ve atölye bulunuyor)
- Kemer Mahallesi 4 bin 647 metrekarelik alan
- Turgutreis Mahallesi 4 bin 124 metrekarelik alan ve üzerindeki Cengiz Topal Otoparkı ve pazar
- Birlik Mahallesi 13 bin 24 metrekalik arsa
- 11 bin 52 metrekarelik Menderes Mahallesi otopark ve pazar.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?