Ramazan ayında sokakta kaldılar

Fatih'te kirada oturdukları evden çıkarılan karı koca Ramazan günü sokakta kaldı. Maddi durumlarının ve kalacak yerlerinin olmadığını belirten çift, yetkililerden yardım bekliyor.

Manşet Haber 25.05.2018, 07:23 Burak ZİHNİ
Ramazan ayında sokakta kaldılar

Mevlüt Demircan ve dini nikahlı eşi Hatice Kızılboğa Karagümrük'te oturuyordu. Hurda toplayarak geçimini sağlamaya çalışan çift, iddiaya göre kiralık oturdukları derme çatma evden, ev sahibi tarafından çıkarılmak istendi. Ev sahibi, çifte evden çıkmaları için 15 gün süre tanıdı. Ancak iki haftalık sürede kendilerine kalacak bir yer bulamayan Demircan ve eşi, önceki akşam saatlerinde ev sahibi tarafından evden çıkarıldı. Gidecek yerleri olmayan çift eşyaları ile birlikte evin karşısındaki kaldırıma taşındı.

Bizi evden zorla çıkardılar
Ramazan günlerinde gidecek kimseleri olmadığını söyleyen Mevlüt Demircan, sokakta kalacaklarını belirterek, "15 gün önce evden çıkmamızı söylediler. 15 günde çıkacak ev bulamadım. Zorla gelip, bizi evden çıkarttılar. Gidecek yerimiz yok. Sokakta kalacağız. Hurdacılık yapıyorum. Arada sırada komşulardan yardım alıyoruz" dedi. Şeker hastası olan eşi Hatice Kızılboğa ise "Ben hastayım. Şekerim, tansiyonum var. Bizi evden çıkarıp, attılar. Akşama kadar ağladım. Kapıyı kilitleyip gittiler"  diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?