Alper Atak Diriliş Ertuğrul'dan Game Of Thrones'a transfer oldu

Diriliş Ertuğrul dizisindeki karakteriyle başarılı bir rol üstlenen Alper Atak artık Amerika'da boy gösterecek. Game Of Thrones'ın beyaz perdeye aktarılacak filmi için HBO'dan davet alan ünlü oyuncu için henüz bir açıklama yapılmadı. Peki Alper Atak kimdir? İşte detaylar...

Medya 04.06.2018, 11:27 Burak ZİHNİ
Alper Atak Diriliş Ertuğrul'dan Game Of Thrones'a transfer oldu

Bir oyuncumuz daha ülkemizi yurt dışında temsil edecek. Diriliş Ertuğrul'daki Athenus karakteri ile ününe ün katan Alper Atak, Sibel Kekilli'den sonra Game Of Thrones projesinde yer alan ikinci Türk oyuncu olacak.

Alper Atak kimdir?
Alper Atak, 1972 yılında Adana’da dünyaya geldi. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun oldu. Daha önceden Kurtlar Vadisi, Filinta Bir Osmanlı Polisiyesi, Kod Adı Koz, Sungurlar, Yunus Emre Aşkın Yolculuğu gibi dizi projelerinde yer alan Alper Atak, Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Cengiz Coşkun’un başrollerini paylaştığı Diriliş Ertuğrul dizisinde 'Antheus' karakterini canlandırdı. İstanbul Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışmalarını sürdüren başarılı oyuncu, ayrıca Tiyatro Öykü’nün kurucusu ve genel sanat yönetmenidir. San Francisco State University theatre Department Master Acting eğitimini kazanan ilk Türk oyuncu olan Alper Atak 8 aylık eğitimin ardından İleri Oyunculuk diploması almıştır.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138