İsmail Küçükkaya: Evet, kumpas var!

Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım'ın katıldığı ortak yayının moderatörlüğünü üstlenen İsmail Küçükkaya, Uğur Dündar'ın teklifi kabul etmemesini haklı bulduğunu açıkladı.

Medya 20.06.2019, 10:06 Burak ZİHNİ
İsmail Küçükkaya: Evet, kumpas var!

Türkiye'nin gündemine oturan yayınla ilgili yankılar giderek artıyor. Millet İttifakı İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu ve Cumhur İttifakı İstanbul Binali Yıldırım'ın karşı karşıya geldiği programda sunuculuk üstlenen İsmail Küçükkaya daha önce sosyal medya lincinden etkilenmeyeceğini ifade etmişti. Çalar Saat'i sunmaya devam eden ünlü gazeteciye izleyiciler de sorularla durumu öğrenmek istiyor.

'Sizlerle biraz dertleşebilir miyim' diyen Küçükkaya, izleyicisinden gelen şu mesajı okudu:
"İsmail Bey tecrübe budur işte. Şimdi anlamışsınızdır; Uğur Dündar niye vazgeçti, siz nasıl kumpasa geldiniz?"
Cevap olarak ise; "Böyle çok mesaj geliyor. Evet bir kumpas var mı? Bir kumpas var! Çünkü ben inandım. Tabi Uğur Dündar büyüğümle konuştum. Anladım onun kaygılarını, uyarılarını, nasihatlarını dinledim. Ama yayının kendisine dair güvenim sonsuzdu.


Ben Binali Yıldırım'a da sordum; 'Yayında ne vardı?' dedim. 'Ona bi sözüm yok' dedi. Ama biz yayını konuşuyoruz… E sizi de onları da bilgilendirdim.
Bana bu bir görev olarak tebliğ edildi. Ben yayın öncesindeki linç kampanyasını da gördüm. Onu üstlendim ama yayın sonrası böyle bir şey yapacakları nereden aklıma gelebilirdi ki. İnsan boşuna Uğur Dündar olmuyor, insan boşuna Hıncal Uluç olmuyor. Hepimiz yaşayıp göreceğiz. Kim bilir onlar da ne badireler atlattılar, ne kumpaslar gördüler… Seçim dönemlerinde siyasetçilerin acımasızlığını, 2-3 oy fazla almak için insanların hayatlarını per perişan eden vandallığı… Kim bilir neler yaşamıştır Hıncal Uluç abim, Uğur Dündar…

Uğur Dündar niye kabul etmedi? Dedi ki;
'Bunların gözü kara İsmail, insanın canını yakarlar, gözyaşına aldırmazlar, insanları harcarlar' dedi… Tabi tecrübe böyle bir şey" ifadelerini kullandı. Küçükkaya daha sonra da Hıncal Uluç'un "Uğur kabul etmemekle haklıymış" başlıklı yazısını okudu.

Yorumlar (0)