İYİ Parti’de üst düzey istifa!

İYİ Parti’de üst düzey istifa!
Genel başkan değişikliği yaşamasının ardından da istifa haberlerinin kesilmediği İYİ Parti’de üst düzey bir isim daha partisinden ayrıldığını açıkladı.

İYİ Parti’nin TBMM’deki ilk grup başkanvekili olan eski milletvekili İsmail Tatlıoğlu partisinden istifa etti. Yaptığı bir açıklama ile istifa haberini duyuran Tatlıoğlu, “Bu siyasal süreci kendi açımdan sürdürülebilir bulmuyorum” diyerek kararını bildirdi.

Eski İYİ Parti TBMM Grup Başkanı, 27. Dönem Bursa Milletvekili ve eski İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti’deki görevinden ayrıldı. İstifa kararını kongre dönemindeki hassasiyet nedeniyle ertelediğini belirten Tatlıoğlu, bugün yaptığı açıklama ile kararının gerekçelerini sıraladı.

İşte İYİ Parti’den istifa eden İsmail Tatlıoğlu’nun açıklamasında yer alan ifadeler:

“İYİ Parti'nin kuruluş ve parlamentoya taşınma süreci, milletimizin demokrasi arzusunun parlak bir yansımasıdır. Demokratik siyasi birikimimize ciddi bir katkıda bulunulmuş, çok ayrıcalıklı bir not düşülmüştür.

En başından itibaren ülkesi için bir umut inşaa etmek, yeni bir hikaye yazmak amacıyla ileriye çıkmış cesur insanları saygı ve hürmetle selamlıyorum. Gelinen noktanın önümüzdeki zaman diliminde daha doğru yorumlanacağını düşünüyorum.

İlk günden itibaren onurla yer aldığım, heyecanla hizmet ettiğim bu siyasal süreci kendi açımdan sürdürülebilir bulmuyorum. Bu nedenle İYİ Parti mensubiyetimi sonlandırıyorum. (Kongre hassasiyeti nedeniyle ertelenmiş bir karardır). Devam eden arkadaşlara başarılar diliyorum.

Bu vesileyle, başta Kurucu Genel Başkan olmak üzere, ayrılan veya devam eden, birlikte yürüdüğümüz, birlikte çalıştığımız bütün arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.