CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bilim Kurulu'na tepki: 'Biraz cesur olun'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yoğun bakım doktorlarıyla buluştuğunu belirterek Bilim Kurulu üyelerine cesur olmaları çağrısında bulundu.

Sağlık 11.04.2021, 15:46 11.04.2021, 18:56
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Bilim Kurulu'na tepki: 'Biraz cesur olun'

Twitter hesabından yayınladığı bir videoda Kılıçdaroğlu, paylaşımının başlığında şunları belirtti: 'Yoğun bakım doktorları ile buluştum, baskı görmesinler diye paylaşmıyorum kimliklerini. Özetle Bilim Kurulumuz rehindir. Bir şahsın rehinidir hepsi. İşlerini yapamaz durumdalar. Çağrım onlara; korkmayın, konuşun, yanınızdayız.'

Yaptığı bir açıklamanın videosunu paylaşan Kılıçdaroğlu, yayınladığı videoda ise, “Durumun ne kadar vahim olduğunu, bu bağlamda görevin yeteri kadar yerine getirilmediğini de biliyoruz. Bizim biraz sitemimiz Bilim Kurulundan yana. Oradaki arkadaşların biraz cesur olmaları lazım. Biraz daha kamuoyunu bilgilendirmeleri lazım. Gerekirse kendi aralarından bir sözcü seçmeleri gerekiyor. Sözcünün kamuoyuna sağlıklı bilgi aktarması gerekiyor. Sağlık çalışanlarının gerçekten olağanüstü çaba harcadıklarını da biliyorum. Sağlık çalışanlarının en azından bazı taleplerinin karşılanması gerekiyordu bu süreçte. O talepler de karşılanmadı. Örneğin meslek hastalığı sayılması gibi. Allah kolaylık versin sizlere. Olağanüstü zor bir süreçten geçiyorsunuz” dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138