Kayseri Tabip Odası Başkanı Şahin: 'Çok yüksek riskli safhasına geçmek üzereyiz'

Kayseri Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin, il genelindeki koronavirüs vaka artışına değinerek halka eş, dost ziyaretinden kaçınma çağrısı bulundu. Şahin, "Eğer kurallara uymazsak devletimiz daha yoğun bir şekilde uygulamalarda bulunabilir" dedi.

Sağlık 15.03.2021, 15:56 18.03.2021, 01:52 Mert Köse
Kayseri Tabip Odası Başkanı Şahin: 'Çok yüksek riskli safhasına geçmek üzereyiz'

Kayseri Tabip Odası Başkanı Mehmet İlhan Şahin, il genelindeki koronavirüs vakalarındaki artışa dikkat çekerek uyarıda bulundu. Şahin, "Maalesef Kayseri 100 binlik verilere istinaden 100 sınırına dayanmış durumda. Şu an yüksek riskli iken çok yüksek riskli safhasına maalesef geçmek üzereyiz. Tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Devlet bir kısıtlama yapmasa bile bizler bireysel olarak kısıtlama varmış gibi devam etmeliyiz. Eğer kurallara uymazsak devletimiz daha yoğun bir şekilde uygulamalarda bulunabilir" uyarısında bulundu.

Vaka artışının en büyük sebebi olarak akraba,taziye ziyaretleri gibi buluşmalar olduğunu aktaran Şahin, "Bizim bölgemizde ev oturmaları, akraba ziyaretleri, taziye ziyaretleri ve kapalı ortamlarda bir araya gelinmesi nedeniyle artış yaşandı. Mikrobun en sevdiği ortam; kapalı, hava almayan ortamlardır. Vatandaşlarımızın eş, dost ve akraba ziyaretlerinden kaçınması gerekiyor. Bu virüsün acıması yok. Salgın ülkemizde ilk meydana geldiğinde yüksek kısıtlamalar ile karşılaşdık. Bu şekilde salgın kontrolünü sağlayabilmiştik. Yaz ayında kısıtlamalar kalktığında vatandaşlar üzerinde ciddi bir rehavet oluştu. Kısıtlamalar kalktığında vatandaşlarımız dikkatli davranmazsa bu hastalığın böyle devam edeceği görülüyor" ifadelerini kullandı.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?