Abdurrahim Albayrak istifa haberlerini yalanladı

Galatasaray’ın 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın, Kasımpaşa maçının ardından yapılan toplantıda istifa etmek istediği ve kararından döndürüldüğü iddia edilmişti. Albayrak haberleri net bir dille yalanladı.

Spor 09.10.2020, 17:02 Gazete Damga
Abdurrahim Albayrak istifa haberlerini yalanladı

Galatasaray’da Kasımpaşa yenilgisi sonrası Başkan Mustafa Cengiz, 2. Başkan Abdurrahim Albayrak, Başkan Yardımcısı Yusuf Günay ve Fatih Terim’in katıldığı kritik bir toplantı gerçekleşmişti. Herkesin nefesini tutarak ne kararlar alınacağını beklediği görüşmeden; ‘birlik ve beraberlik’ mesajı çıkmış, “Şampiyonluğun en büyük adayı yine Galatasaray’dır” yorumu yapılmıştı.

Fanatik’in haberine göre; toplantı bu kadar sakin geçmedi. Abdurrahim Albayrak’ın, Terim’in katılıp sonra ayrıldığı toplantıda çok gergin olduğu, transferler ve takıma gerekli takviyelerin yapılmaması sebebiyle kendisi ile yönetimi sorumlu tuttuğu öğrenildi. Albayrak’ın, “Biz niye transfer yapamıyoruz” çıkışına Başkan Cengiz ve yanındakilerin, “Limit aşımı halinde sıkıntı yaşarız, bu riski alamayız” cevabını verdiği belirtildi. Bunun üzerine Albayrak’ın, “O zaman ben bırakayım” diyerek istifa kararı aldığı, ancak daha sonra sakinleştirilerek bu kararından döndürüldüğü iddia edildi.

Galatasaray Kulübü 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, bugün basında yer alan istifadan döndüğü yönündeki haberleri yalanladı.

Albayrak’ın Galatasaray resmi hesapları kanalıyla yaptığı açıklama şu şekilde:

"Bugün, Fanatik Gazetesi’nde 'Galatasaray'da Abdurrahim Albayrak istifadan döndü' başlığıyla verilen haberde Başkan ve Yönetim Kurulu ile aramda görüş ayrılığı olduğuna dair yer alan iddialar tamamen gerçek dışıdır.

Saygılarımla,

Abdurrahim Albayrak

Galatasaray Spor Kulübü İkinci Başkanı”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?