Fernando Muslera: Pahalıya patladı

Galatasaray'ın tecrübeli kalecisi Fernando Muslera, 2-1 kaybettikleri Fenerbahçe derbisinin ardından yayıncı kuruluşa konuştu. Yedikleri gollerin kendi hatalarından kaynaklandığını ifade eden Muslera, ''Bu tip maçlarda bu tür hatalar yaparsanız tabii ki rakip cezalandırıyor sizi. Yüzde yüz hak ettiğimiz ve iyi oynadığımız bir maçtı. Hatalarımızdan ders çıkarmamız lazım. Zaten büyük hatalar da yok, az hatalar var. Sayı olarak az ama ne yazık ki bize pahalıya patlayan hatalar oldu.'' dedi.

Spor 22.11.2021, 08:38 22.11.2021, 08:39 Burak ZİHNİ
Fernando Muslera: Pahalıya patladı

Süper Lig 'in 13. haftasında konuk ettiği Fenerbahçe 'ye 2-1 mağlup olan Galatasaray 'da Fernando Muslera, 90 dakikanın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu. Yedikleri gollerin kendi hatalarından kaynaklandığını ifade eden Muslera, ''Derbiler biliyorsunuz zor maçlardır, komplike maçlardır ama bugün biz ne yazık ki kendi kendimize komplike yaptık. İlk yarıda iyi oynayan bir Galatasaray vardı. Golü de bulmuştuk. İki tane gol yedik yüzde yüz tamamen bizim hatamız. Bu tip maçlarda bu tür hatalar yaparsanız tabii ki rakip cezalandırıyor sizi. Yüzde yüz hak ettiğimiz ve iyi oynadığımız bir maçtı. Maçı tamamen komplike hale getiren biz olduk ne yazık ki.'' diye konuştu.


Uruguaylı kaleci, “Maçın kırılma anı neydi?” sorusuna ise şu şekilde yanıt verdi:

''Bence maçın kırılma anı ikinci goldü. Maç 1-1’ken oyuna hükmeden bir Galatasaray vardı. Bütün kontrol bizim elimizdeydi. Pozisyonlara giriyoruz, bir gol geleceği çok açıktı. Ondan sonra yaptığımız bir hata var. Tabii ki ben kimseyi suçlamak istemiyorum. Çünkü takım arkadaşlarım da maç boyunca koştular, mücadele ettiler. Genç bir takımız. Hatalarımızdan ders çıkarmamız lazım. Zaten büyük hatalar da yok, az hatalar var. Sayı olarak az ama ne yazık ki bize pahalıya patlayan hatalar oldu. Dört gün sonra çok önemli bir Avrupa maçına çıkacağız. Gruptan çıkmamız için olmazsa olmaz bir maç. O yüzden bu maçın artılarını o maça taşıyıp, bu maçta yaptığımız hataları iyi anlayıp bunları tekrarlamamamız gerekiyor.''

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?