Özel sporculardan 4 Avrupa şampiyonluğu

Fransa'nın Nantes şehrinde yapılan VIRTUS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın ikinci gününde özel Türk sporcular, 4'ü altın olmak üzere 7 madalya kazandı.

Spor 13.03.2021, 00:47
Özel sporculardan 4 Avrupa şampiyonluğu

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, Fransa'nın Nantes şehrinde devam eden yarışmaların ikinci gününde Esra Bayrak'ın iki altın madalyanın sahibi olduğunu açıkladı. Esra, uzun atlamada 5.49’luk, 60 metrede de 8.13’lük derecesiyle Avrupa şampiyon olurken, dördüncü kez 60 metrede Avrupa salon şampiyonu olarak rekora imza attı.

Özel sporcu Edanur Akın ise 3 bin metre yürüyüşte 24.16.23’lük derecesi ile Avrupa şampiyonluğuna ulaşırken, 60 metrede 9.05 ile 4'üncü oldu. Kadınlar 4x200 metre bayrak yarışında Esra Bayrak, Edanur Akın, Fatma Damla Altın ve Muhsine Gezer’den oluşan Türkiye Özel Sporcular Milli Takımı, Fransa ve Ukrayna’yı geride bırakarak Avrupa şampiyonu oldu. Fatma Damla Altın, 60 metre engellide 11.49’luk derecesiyle gümüş, uzun atlamada ise 5.04 metreyle bronz madalya aldı. Muhsine Gezer ise 800 metrede 2.39.03’lük derecesiyle gümüş madalya kazandı. Erkekler 800 metrede Oğuz Türker dördüncü, Emrah Öztürk ise 6'ncı olruken, kadınlar gülle atmada Mihriban Korkmaz Avrupa dördüncüsü oldu. Onu bir diğer Türk sporcu Eda Yıldırım takip etti.

Milli takım kafilesi Ensar Kurt yarışmalardaki başarıyla ilgili olarak, "Özel sporcularımız tarih yazıyorlar, şampiyonada bugün dört kez İstiklal Marşı’mızı okuttular. Ne mutlu bize ki İstiklal Marşımızın kabul ediliş tarihi olan 12 Mart’da Fransa’da dört kez İstiklal Marşımızı tüm Avrupa’ya dinlettik. Özel sporcularımız madalyalarını aziz şehitlerimize armağan ettiler ve kahraman şehitlerimizi asker selamı ile selamladılar. Şampiyonada ilk iki günde 5 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere 9 madalya kazanmış olduk. Özel sporcularımızın madalya almaya devam edeceğine inanıyorum” dedi.

DHA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?