Trabzonspor'a transfer yasağı!

FIFA Trabzonspor'a transfer cezasını kesti. Muharrem Usta döneminde alınan Sosa ve Kucka'nın bonservis taksitlerini ödemeyen bordo mavililere geçici yasak geldi.

Spor 04.01.2019, 08:27 Burak ZİHNİ
Trabzonspor'a transfer yasağı!

İtalyan Devi Milan, Trabzonspor'un Sosa ve Kucka'nın bonservis bedellerinin ödemediği gerekçesiyle FIFA'ya şikayette bulundu! FIFA da Trabzonspor'a geçici transfer yasağı cezası verdi. Trabzonspor Milan'a yaklaşık 13 milyon TL öderse ceza kalkacak.

Trabzonspor, eski yönetim döneminde Arjantin ekibi San Lorenzo'dan transfer edilen Emmanuel Mas'ın bonservis taksitlerini ödemediği için geçici transfer yasağı almıştı.

Akabinde yönetim ödemeyi yaptığını belirten yazıyı iletince yasak ortadan kalktı. Ne var ki Milan kulübü, Jose Sosa ve Juraj Kucka'nın bonservis bedellerinin ödenmediği yönüne şikayette bulununca FIFA, Trabzonspor'un yasağını yeniden devereye soktu ve devre arası için Bordo-mavili kulübe transfer yasağı geldi.

Trabzonspor'un Milan'a yakşalık olarak 13 milyon Lirayı bulan ödemeyi yapması durumunda transfer yasağının ortadan kalkacağı ve Trabzonspor'un devre arasında transfer yapabileceği belirtildi. (Sabah)

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138