Instagram çöktü mü neden çalışmıyor ve açılmıyor

Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşım sitesi Instagram'a bir süredir giriş sağlanamıyor. Bu sebeple de kullanıcılar "Instagram çöktü mü neden çalışmıyor?" gibi sorular soruyor. İşte detaylar...

Teknoloji 21.09.2021, 07:06 21.09.2021, 07:35 Burak ZİHNİ
Instagram çöktü mü neden çalışmıyor ve açılmıyor

Sosyal medya platformları arasındaki en gözde uygulamalardan biri olan Instagram'da kısa süre önce erişim sorunu yaşannmaya başlandı. Bunun üzerine de kullanıcılar internette yaptıkları sorgulamalarla birlikte durumu öğrenerek çözüm bulmanın yollarını arıyor. "Instagram çöktü mü neden çalışmıyor?" gibi sorular da gündeme oturdu. Peki Instagram neden çalışmıyor? Detaylar haberimizde yer alıyor.


Instagram neden çalışmıyor?

Bu sabah itibarıyla Instagram'a girenler "5xx Server Error" hatası alıyor. Sunucu kaynaklı olarak gerçekleşen bu hata sebebiyle henüz erişim sağlanamıyor. Nedeni ve ne zaman sorunun giderileceği henüz bilinmiyor.


Instagram hakkında 

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Uygulama, kullanıcıların medya yüklemesine izin verir. Medyalar filtrelerle, hashtag'ler ve coğrafi etiketleme ile düzenlenebilir. Gönderiler herkese açık olarak veya önceden onaylanmış takipçilerle paylaşılabilir. Kullanıcılar, diğer kullanıcıların içeriğine etiketlere ve konumlara göre göz atabilir ve trend olan içeriği görüntüleyebilir. Kullanıcılar, içeriklerini kişisel bir beslemeye eklemek için fotoğrafları beğenebilir ve diğer kullanıcıları takip edebilir. Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkânı tanımıştır.[5] Instagram başlangıçta yalnızca içeriğin 640 piksel ile kare (1:1) en boy oranında çerçeve oranına izin vererek ayırt edildi. 2015 yılında bu kısıtlamalar 1080 piksele yükseltilerek hafifletildi. Servis ayrıca mesajlaşma özellikleri, tek bir gönderiye birden fazla resim veya video ekleme yeteneği ve 'hikaye' özelliği ekledi. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı.[6] 6 Eylül 2012'de Instagram ile Facebook arasındaki anlaşma, 300 milyon dolarlık nakit satın alma fiyatı ve 23 milyon hisse senedi ile resmen kapandı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138