Şef Akademi jürisi Ali Ronay'a benzeyen Antonio Stokes bakın kim çıktı!

FOX TV'de yayın hayatına başladıktan sonra yarışmacılarını ağırlamayı sürdüren Şef Akademi'ye katılan Antonio Stokes, Ali Ronay'a olan benzerliği ile dikkat çekti. Kendisi hakkında da birçok araştırma yapılıyor. Kendisi Türk televizyonlarına çok yabancı biri değil. Peki, Şef Akademi Antonio kimdir? Detaylar haberimizde yer alıyor.

TV 15.06.2021, 19:27 Burak ZİHNİ
Şef Akademi jürisi Ali Ronay'a benzeyen Antonio Stokes bakın kim çıktı!

Birbirinden iddialı şef adaylarının kendilerini gösterebilmek adına yemekleriyle mücadele ettiği Şef Akademi'de heyecan sürüyor. Şef adayları mutfakta hazırladıkları lezzetlerle yeşil ya da kırmızı kapıdan geçerek programdaki kariyerlerini belirleyecek. Jüri üyelerinden Ali Ronay'a benzeyen bir yarışmacı ise dikkat çekti ve fragman yayınlandıktan itibaren kendisi hakkında sorgulamalarda bulunuluyor.


Şef Akademi Antonio Stokes kimdir?

Stokes, 23 Ağustos 1978 tarihinde ABD’nin başşehri Washington DC’de hayata gözlerini açtı. Asıl adı Antonio Jean Stokes’dir. Annesi İtalyan, babası Amerikalı zencidir. Bu nedenle dünyaya Beşiktaşlı olarak geldiğini söylemektedir. 

Babası asker olduğu için epeycgezdiler. En son babasının görevi nedeni ile küçükken İstanbul’a geldiklerinde babası vefat etti. Sonra Amerika’ya döndü. ABD’de Üniversitenin Motor mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra yeniden İstanbul’a geldi. Çeşitli kurs ve okullarda İngilizce öğretmenliği yaptı. Okan Üniversitesinde İngilizce öğretmenliği yaptı. Daha sonra Türkiye vatandaşlığına geçti. Antonio Stokes,İstanbul'da bir anaokulunda müdürlük yapmaktadır.

2014 yılında, Stokes’in Jim karakterini canlandırdığı film içinde film çekme öyküsü olan "Neden Tarkovski Olamıyorum?" filminin yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu üstlenirken, başrolde Tansu Biçer yer alıyor. Diğer rollerde ise Esra Kızıldoğan, Vuslat Saraçoğlu, Menderes Samancılar, Tülay Bursa, Recep Yener, Sacide Taşaner ve Serkan Genç oynadılar.

16 Mart 2015 tarihinde Selçuk Yöntem’in sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasına Robbie-Lee Valentine ile birlikte yarışmacı olarak katıldı fakat daha ilk soruda elendiler.

21 Mart 2015 tarihinde “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğluberaber sunmaya başladı. Türkiye'de hayatını devam ettiren, farklı milletlerden Robbie-Lee Valentine (İngiltere), Allen Hulsey (ABD), Emrach Uskovski (Slovakya), Andrey Polyanin (Rusya), Manuel Reina (İspanya), Danilo Zanna (İtalya), Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Güney Kore), Antonio Stokes (ABD), Medoune Niang (Senegal), Masataka Kobayashi (Japonya) ile masaya oturdular.

Filmleri ve Dizileri :
2014 - Neden Tarkovski Olamıyorum?(Jim) (sinemafilmi) 

Şef Akademi Antonio

Şef Akademi Antonio

Şef Akademi Antonio

Şef Akademi Antonio

Şef Akademi Antonio

Şef Akademi Antonio

Şef Akademi Antonio


 

Şef Akademi Ali Ronay kimdir?

Gastronomi alanında; 19 yıllık hem yurt dışı hem de yurt içi deneyimine sahip Ronay, 27 yaşında baş aşçı olan ve Anadolu Türk Mutfağı’nı dünyaya tanıtmak için 10 yıldır Anadolu Mutfak Kültürleri üzerinde araştırmalar yapmıştır. Lokal tatlara kattığı yeni yorumlarla, Swissôtel mutfağına kendi imzasını atmıştır. Yenilikçi tarzını geleneksel tatlarla buluşturarak modern ile klasiği bir araya getiren Ronay, Swissôtel’in köklü ve lezzetli mutfağını daha da zenginleştirmektedir. Gençlere olan inancını da her defasında dile getiren deneyimli şef, mutfağına gelen her öğrencinin kendisinden ve ekibinden bir şeyler öğrenmesini ve gittikleri yerlerde bunu yaymalarını sağlamayı da hedeflemektedir. Yeni nesil mutfağın ilgi çeken isimlerinden Ali Ronay, Gazi Üniversitesi & Amerikan AHMA ve Paul Bocuse Enstitüsü’nden mezun olmuştur.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138