3 Mart 2018 Cumartesi Günlük Burç Yorumları Oku - İş, aşk, para ve sağlık falı bu sayfada

3 Mart 2018 Cumartesi Günlük Burç Yorumları Oku - İş, aşk, para ve sağlık falı bu sayfada
3 Mart 2018 Cumartesi Günlük Burç Yorumları sürekli araştırılıyor ve hayata dair gelişmeler okunmak isteniyor. Siz değerli okuyucularımız için hazırladığımız haberimizde tüm bilgileri bulabilirsiniz. İş, aşk, para ve sağlık falınız da bu sayfada. Peki 3 Mart 2018 Cumartesi Günlük Burç Yorumları nasıl oluştu. İşte detaylar...

Astroloji ile ilgili en çok merak edilen konuların başında burç yorumları geliyor. Özellikle kadınlar yükseleninden tutun da en uyumlu olduğu burca kadar pek çok detayı araştırıyor. Hem de her gün. Siz değerli okuyucularımız için her gün yayınladığımız burç haberi bugün de yayında. Yeni bir umut sahibi olmak, hayata tutunmak veya bu yönde kararlar vermek istiyorsanız 3 Mart 2018 Cumartesi Burç Yorumları Oku sayfası sizlerle...

günlük burç yorumları oku

3 Mart 2018 Cumartesi Koç, boğa, ikizler, yengeç, aslan, başak, terazi, akrep, yay, oğlak, kova ve balık günlük burç yorumları karşınızda. Çeşitli değerlendirmeler sonucu elde edilen bilgileri sizler için bir araya getirdik ve haberleştirdik. İş, aşk, para, sağlık ve pek çok konuda sizleri bekleyen gelişmeleri okuyabilirsiniz.

3 Mart 2016 Perşembe Günlük Burç Yorumları

3 Mart 2016 Perşembe KOÇ Burç Yorumu:

Enerjinizi istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ay kombinasyon burcunuz Yay'a geçerken, uzak yollarla ilgili projeleriniz gündem kazanacak. Yapmayı planladığınız işlerinizi kendi düşünce tarzınıza göre uygulayacaksınız. Yüksek idealler peşindesiniz ve ihtiyacınız olan motivasyon, sadece kendi gücünüzde saklı. Bugün içgüdüsel hareket edeceksiniz.

3 Mart 2016 Perşembe BOĞA Burç Yorumu:

Bilimsel konularda ilginizin yoğun olduğu bir gün olmasına rağmen işinizle ilgili geniş bir araştırma içinde olacaksınız. Partnerinizin şartlarını, kendi isteklerinizle birleştirebilir ve birlikte bir çok ortak çalışma yapabilirsiniz. Yaşantınızla ilgili bir çok detaylar gündem kazanacak ve fiziksel arzularınız ön plana çıkacaktır.

3 Mart 2016 Perşembe İKİZLER Burç Yorumu:

Siz özgürlüğünüz konusunda hiç kimseye taviz vermek istemiyor olabilirsiniz. Bugün Yay'da ilerleyen Ay karşılıklı ilişkilerinizi olumlu etkilerken, dikkatli olmanızı da öneriyor. Partnerinizin size olan tavırlarında yanlış anlamalar söz konusu olabilir. Ona olan duygularınızda farklı nüanslar ortaya çıkacak.

3 Mart 2016 Perşembe YENGEÇ Burç Yorumu:

Birlikte çalıştığınız kişilerin yaratıcı fikirlerinden etkilenmemeniz mümkün değil. Bugün onlarla ortak bir proje üretme yoluna gidebilirsiniz. Geleneksel yapınızı zorlayacak olaylardan uzak kalmaya çalışıyor olsanız bile, yeni fikirler sizin için son derece cazip oluyor. Bugün biraz hareketli olmanızda yarar var.

3 Mart 2016 Perşembe ASLAN Burç Yorumu:

Duygusal yaşantınızla ilgili hareketlenme söz konusu. Bulunduğunuz ortamlarda duygusal etkilenmeler yaşamanız mümkün. Yeni tanışacağınız kişilerle farklı bir elektrik yakalayabilirsiniz. Bugün çocuklarınızla ilgili bir takım çalışmalar söz konusu olacaktır. Kişisel egonuzun yüksek olduğu bir gün.

3 Mart 2016 Perşembe BAŞAK Burç Yorumu:

Bireysel davranışlarınızın ön planda olmasını istiyor olsanız bile ailenizin sizi yönlendirmesi karşısında tepkisel davranabilirsiniz. Kazançlarınız konusunda tereddütleriniz var. Elinize geçen fırsatları değerlendirme konusunda kararsızlıklar geçirebilirsiniz. Bugün, sıcak yaklaşımlarınızla çevrenizi kolayca etkileyeceksiniz.

3 Mart 2016 Perşembe TERAZİ Burç Yorumu:

Bugün doğal olan çekiciliğinizi bir kez daha hissedeceğiniz ortamlara gireceksiniz. İletişim konularının gündem kazanması sonucunda bazı iş bağlantıları yapacaksınız. Üstün nitelikli kişilerin fikirlerine ihtiyacınız olacak. Aile içinde, sizden daha olgun kişilerin desteği üzerinizde olacak. Yaşantınızda bir takım değişimlere ihtiyacınız var.

3 Mart 2016 Perşembe AKREP Burç Yorumu:

Bugün para harcama konusunda aşırıya kaçabilirsiniz. Ay Yay burcunda para evinizi etkiliyor. Kendi idealleriniz uğruna bir takım harcamalar peşinde olacaksınız. İstemediğiniz borçların altına gireme riskiniz var. Enerjinizi daha farklı konular üzerinde yoğunlaştırmak için uygun bir gün. Spor aktiviteleriniz artacak.

3 Mart 2016 Perşembe YAY Burç Yorumu:

Ay burcunuzda ilerliyor ve kendinizi daha enerjik ve eğlenceli bulacaksınız. Duygusal konularınızla ilgili bir takım gelişmeler söz konusu. Partnerinizle ilgili ortak motivasyon çalışmaları içinde olacaksınız. Kendi düşüncelerinizi karşı tarafa kabul ettirme çabası içinde olmanız, aranızda rekabet oluşturuyor.

3 Mart 2016 Perşembe OĞLAK Burç Yorumu:

Duygusal konularda kendinizi daha özgür ve rahat hissetmek isteseniz bile geleneksel yapınızı zorlayıcı hareketlerden kaçamıyorsunuz. Bugün iletişim konusunda engellemeler yaşayacak ve kendinize ait birtakım zorlukları göğüslemek zorunda kalacaksınız. Yüksek ideallerinizin ön planda olacağı bir gün.

3 Mart 2016 Perşembe KOVA Burç Yorumu:

Bugün sıra dışı fikirlerin ve ilginç arkadaşlıkların gündem kazanması söz konusu. Özellikle yaşamınıza farklı bir boyut getirmek istiyor ve sosyal çalışmalarınıza bu yönde ağırlaştırmayı planlıyorsunuz. Kurumsal olaylarla ilgili bazı sorunlarınız gündem kazanabilir. Hukuksal problemlerinize çözüm getireceksiniz.

3 Mart 2016 Perşembe BALIK Burç Yorumu:

Duygusal konuların sizi etkilemesine izin verdiğiniz müddetçe, herkesin sorunlarından etkileniyorsunuz. Bugün dostlarınızın sizden bekledikleri bir takım destekleri kendi imkanlarınız dahilinde vermek isteyebilirsiniz. Şartlarınızı zorlamaktan kaçınmalı ve olayları kendi akışı içinde değerlendirmelisiniz.

.burç yorumları oku

Doğum tarihinize göre hangi burçsunuz?
21 Mart – 20 Nisan tarihleri arasına doğanlar Koç Burcu olurlar
21 Nisan – 21 tarihleri arasına doğanlar Mayıs Boğa Burcu olurlar
22 Mayıs – 21 Haziran tarihleri arasına doğanlar İkizler Burcu olurlar
22 Haziran – 22 Temmuz tarihleri arasına doğanlar Yengeç Burcu olurlar
23 Temmuz – 23 Ağustos tarihleri arasına doğanlar Aslan Burcu olurlar
24 Ağustos – 22 Eylül tarihleri arasına doğanlar Başak Burcu olurlar
23 Eylül – 23 Ekim tarihleri arasına doğanlar Terazi Burcu olurlar
24 Ekim – 22 Kasım tarihleri arasına doğanlar Akrep Burcu olurlar
23 Kasım – 21 Aralık tarihleri arasına doğanlar Yay Burcu olurlar
22 Aralık – 20 Ocak tarihleri arasına doğanlar Oğlak Burcu olurlar
21 Ocak – 18 Şubat tarihleri arasına doğanlar Kova Burcu olurlar
19 Şubat – 20 Mart tarihleri arasına doğanlar Balık Burcu olurlar

astroloji nedir

Astroloji nedir

Astroloji, yunanca Astro ve Logos kelimelerinden türer. Astro; gezegen, yıldız ve planet demektir. Logos ise, mantık veya basit bir dil ile sözcük anlamına gelir. Aslında Astroloji'nin yunanca ismi Astrologos’tur. İngilizcesinde gördüğünüz Astrology kelimesinin "gy" kökü ise, tüm matematik ve istatistiksel ilimlere, yunanlıların vermiş olduğu bir tanımlama köküdür. Psikoloji ve Biyoloji gibi. Biz de bu kök "j" ve "i" harfleri ile verilir. 

Aslında Astroloji, gezegensel zaman tablolarının çeşitli mitolojik semboller ile zenginleştirilerek sadece matematiksel ve istatistiksel bilgileri temel alan ve bu bilgileri insan ve sosyal hayat üzerindeki etkilerini inceleme disiplinidir. Astroloji'nin ne olduğunu arıyorsanız, onu aradığınız yerden başladığını bilmelisiniz. Yani tam olarak sizin bulunduğunuz yerden. Astrolojiyi daha iyi anlamak için kendinize kim olduğunuzu sorarsanız, önünüzde onu anlayacak çok kolay aşılacak bir yol açabilirsiniz.

Bazıları Koç burcu ile ekinoksun kavuşumunu yükselene yerleştirerek ona bir başlangıç verir. Oysa ruhun derinliklerinde bir yerdedir. Saklı mıdır? Hiç sanmıyoruz. En azından bilerek saklanmamıştır. Fakat gözardı edilmiş olabilir. 

Peki onu saklandığı yerden çıkarmak için nereden başlayacağız? En iyi yol, hayata başladığınız günden geçiyor çünkü Astroloji zamanın ilmidir. Zaman teorileri ona boyut katmaya çalışadursun, merkezinin siz olduğunuz bir dünyanın habercisi olarak halkanın neresinde durduğunuzu burcunuz ile hemen size söylemeye başlayabilir. 

Adına burç denilen ve aslında göksel bir işaret olan bu simgeler, insan ruhunun derinliklerindeki denklemlerin anlamı peşindedir. Görsel bir algı gibi görünen tüm değerlerin altındaki dinamikleri araştırır çünkü bu dinamikler vardır ve bazı yöntemler ile algılanabilir, araştırılabilir, tespit edilebilir. 

Nasıl DNA‘nın bir yapıtaşı varsa ve siz ona bakana kadar bir şey görmemenize rağmen kurallarını uygulamaya devam ediyorsa, Astroloji de kendisine yakından bakıldığında gizemini fısıldar. Siz ona yaklaşmasanız da döngüsünü devam ettirir. Sizin onu bilmiyor olmanız, yetkinliği olmadığını göstermez. 

Doğduğunuz zaman, ilk nefes aldığınız zamandır. Hayatı içinize çektiğiniz o anı biz doğum anı olarak kabul ederiz. O ana hem astronomik, hem astrolojik olarak bakarsanız sürece bir anlam vermeye başlar ve kendinizi tarif etme olanağı bulursunuz. Her an değişmez bir mucizedir. Akmakta olan zaman içinde sürekli yer değiştiren Dünya, Güneş, Merkür v.s haricinde içinde bulunduğumuz Samanyolu da hareket etmektedir. Bu durumda bir fotoğraf gibi akmakta olan bir anın bir karesini yakalayan Astroloji bu anı yaratan düzenin kurallarını çıkarttığı haritada okunmaya başlar. 

Astrolojinin iki boyutlu bir daire içine dizilmiş hayvan sembollerinin ardında saklanan 4 boyutlu dünyasını anlamak için önce olduğunuz yere bakabilirsiniz. Peki nerede duruyorsunuz? Tabii ki burcunuzu gösteren yaklaşık 30 derecelik alanda. 

Sizin gibi bulunduğu yeri paylaşan pek çok insan var. Binlerce, milyonlarca sizden var. Fakat asla sizin gibi değiller. Sizinle aynı batından doğmuş olsalar bile (ki bu aynı yerde doğum demektir) sizinle aynı olamazlar. İkiz kardeşleri aynı batından alan doktor onları saniyeler farkı ile almış olsa bile bu saniyeler içinde Dünya kendi etrafında, Güneş etrafında ve Güneş ile birlikte Samanyolu galaksi merkezinin etrafında dönüp durmaktadır. Merkür, Venüs gibi pek çok gezegen de kendi hareketlerini sürdürmektedirler. 

12 adet 30‘ar derecelik alanımıza dönelim. Her birimiz bu 1/12‘lik alanın içindeyiz. Şimdilik bu alanlardan her birine alışıldık olan burç isimlerini verelim. Yani, sırası ile; Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık. 

Bu her 30 derecelik alan, zamanın niteliğini veren değerlere sahiptir. Bu değerler onları bir mekanda paylaşan, yaşayan insanlara, varlıklara, olaylara, sosyal etkilere ve doğaya yansır. 

Tamamının sebebi ise mevsim döngüleridir. 4 mevsim olarak kabul edilen hava değişimleri aslında Dünya’nın Güneş etrafındaki yolculuğundaki 4 durak ve onların arasındaki evreleri anlatır. Bu evreler 3 aşamalı ara evreler de geçirirler ve böylece toplamda, hepsi son derece önemli 12 evreyi meydana getirirler. Doğduğunuz ay, mevsimin özel niteliğine sahiptir ve insan doğasının, hatta insanlığın kendisinin belli bir evresinin gizemlerini taşır. 

Bizler de, zamanın evrelerine ve değişen niteliklerine bağlı olarak değişiriz. Her doğum anına yansıyan özel bir etki vardır. Astroloji de bu etkiyi ve buna bağlı süren tüm döngüleri anlama peşindedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.