Kemal Kılıçdaroğlu'na saldıran Osman Sarıgün kimdir

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu gittiği şehit cenazesi töreninde yumruklu saldırıya uğradı. Yumruk atan kişinin adının Osman Sarıgün olduğu belirlendi. Peki Osman Sarıgün kimdir? İşte detaylar...

Yaşam 21.04.2019, 19:40 24.04.2019, 11:35 Burak ZİHNİ

Ankara Başsavcılığı CHP Genel Başkanı'na yönelik saldırıyla ilgili olarak çok yönlü soruşturma başlattı. Olayın organize ve terör eylemi olup olmadığı konusunda araştırma yapılırken, Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişinin adının Çubuk Akkuzulu Köyü'nden Osman Sarıgün olduğu belirlendi. Saldırıdan sonra kaçan Sarıgül, jandarma ve polis ekipleri tarafından her yerde aranıyor.

osman sarıgün

Kılıçdaroğlu’na Çubuk’un Akkuzulu Köyü’nde yapılan linç girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında yapılan ilk incelemede, kamera görüntülerinden 6 saldırganın kimliği belirlendi. Görüntülerden, yumruk atan kişinin Akkuzulu Köyü’nde çiftçilik yapan Osman Sarıgün olduğu tespit edildi. Şüphelilerin yakalanması çalışmaları sürdürülüyor.

Öte yandan Ankara Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin olaydan önce sosyal medyadan saldırı için çağrı yapılıp yapılmadığını araştırdığı öğrenildi. Ankara Valiliği de şehit cenazesinde yeterli güvenlik önlemi alınmaması konusunda ilgili idari soruşturma başlattı.

Osman Sarıgün kimdir?

Kılıçdaroğlu'na attığı yumruk anında görüntülenen Osman Sarıgün'ün köy halkından olup olmadığı soruşturma kapsamındaki çalışmalarda belli olacak. Köy halkı verdiği röportajda saldırıyı gerçekleştirenlerin provokatör olduğunu öne sürmüştü.

osman sarıgül

kemal kılıçdaroğlu saldırı

'KALABALIKTA GALEYANA GELDİM'
Osman Sarıgün'ün, jandarmadaki ilk ifadesinde, kalabalık arasında galeyana gelerek, Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk attığını söylediği belirtildi. Sargün'ün, terör bağlantısı ise tespit edilmedi. Sarıgün'ün, adliyedeki işlemleri sürerken, gözaltındaki 5 kişinin de jandarmadaki işlemleri sürdürülüyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?