Büyükçekmece'de coşkulu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın en coşkulu kutlandığı ilçelerden biri de Büyükçekmece oldu. Yoğun katılımla düzenlenen tören cumhuriyetin ilelebet yaşatılacağı yönündeki temennilerle gerçekleşti.

Yerel Haberler 29.10.2018, 12:35 Burak ZİHNİ
Büyükçekmece'de coşkulu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

Büyükçekmece'deki 29 Ekim kutlamaları kapsamında Büyükçekmece Kaymakamlığı'nda tebrik kabulü gerçekleşti. Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Büyükçekmece Garnizon Komutanı Albay Caner Demirkol, ilçe protokolü, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşların katımıyla gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı tebriklerini kabul etti.

Kutlama törenlerine katılım yoğun oldu
Kaymakamlık binasındaki tebrik törenlerinin ardından Cumhuriyet Meydanı’ndaki Cumhuriyet Bayramı Kutlama törenlerine geçildi. Büyükçekmece’deki okulların geçit töreni ile başlayan kutlamalar, günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunması ve halk oyunu gösterileri ile devam etti. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının da anıldığı törende konuşan Büyükçekmece Kaymakamı Dr. Mehmet Özel, Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yıldönümünü kutlayarak, Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşatılacağını söyledi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törene Büyükçekmece halkının ilgisi de çok yoğun oldu. Büyükçekmece Belediyesi Engelli İzci Kulübü üyelerinin gösterisi ise duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.
           

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?