Eyüpsultan’da güzel yarınlar

Eyüpsultan'da Kültür Sanat Spor Eğitim ve Dayanışma Derneği tarafından "Güzel Yarınlar İçin El Ele" adıyla bir dayanışma gecesi düzenlendi. Gecede, down sendromlu gençler, Yavuz Bingöl’ün söylediği Çanakkale Türküsü’ne işaret diliyle eşlik etti

Yerel Haberler 13.10.2018, 08:09 Burak ZİHNİ
Eyüpsultan’da güzel yarınlar

Dayanışma gecesine Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Sanatçı Yavuz Bingöl ve Tarık Mengüç, Futbolcu Hamit Altıntop'un yanı sıra, iş ve sanat dünyasından birçok ünlü isim katıldı. Programda down sendromlu öğrenciler çeşitli gösteriler sergilerken, halk oyunları ve darbuka gösterisi izleyicilerden tam not aldı. Programa katılan Tarık Mengüç, gençlerle beraber şarkı söyledi, gençler Mengüç'ün şarkılarıyla doyasıya eğlendi.

İşaret diliyle eşlik ettiler

Yavuz Bingöl de söylediği türkülerle katılımcılara mini bir konser verdi. Bingöl ayrıca, sahneye çıkan down sendromlu gençler ile beraber Çanakkale Türküsü’nü söyledi. Gençler sahnede Yavuz Bingöl’ün arkasına geçerek, türküye işaret diliyle eşlik etti.

Adalet tanrıçasından ilham aldık
Derneğin temel prensipleri hakkında bilgi veren Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Ben hukukçuyum ve hukukçu arkadaşlarımız çok iyi bilirler. Adalet tanrıçası adı verilen bir kadın heykeli vardır. Elinde bir terazi var ve gözleri kapalı. Bu şunu ifade ediyor; adalet taraf tutmadan, siyasi, sosyal, kültürel ve başka kriterleri esas almadan, gözü kapalı teraziyi tartar, objektif olur, adil olur anlamına geliyor. Biz de adalet tanrıçasından ilham alarak derneğimizin faaliyetlerini sürdürüyoruz. Bu konuda çok rahatız. Bu anlamda sayısız örneklerimizin de olduğunu ifade ederim” dedi.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?