Mahallelerimizi yedirmeyiz

Sarıyer'deki imar sorunları hakkında konuşan Belediye Başkanı Şükrü Genç, İBB'ye sitem ederken, “Büyükşehir’le birliktelik sağlayabilseydik muazzam şeyler olacaktı. Siyasetin topluma zarar olduğunu hiçbir zaman unutmayacağım. Bu mahalleleri kimseye yedirmeyeceğiz” dedi.

Yerel Haberler 25.10.2018, 08:04 Burak ZİHNİ
Mahallelerimizi yedirmeyiz

Sarıyer’de mülkiyet sorunu çözümünün ancak o bölgede yaşayan halkla mümkün olabileceğini savunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İmar Barışı Bilgilendirme toplantılarına Cumhuriyet Mahallesi’yle devam etti. Yüzlerce mahallelinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Genç, “Büyükşehir’le birliktelik sağlayabilseydik muazzam şeyler olacaktı. Siyasetin topluma zarar olduğunu hiçbir zaman unutmayacağım. Bu mahalleleri kimseye yedirmeyeceğiz” dedi.

Projenin etkilerini anlattı
İmar Barışı başvuru süresinin dolmasına günler kala Sarıyerlileri bilgilendirmeye devam eden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve ekibi dün akşam Cumhuriyet Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Toplantı öncesinde esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinleyen Başkan Genç daha sonra teknik ekibiyle birlikte Salon İlayda’da İmar Barışı’nın mahalleyi nasıl etkilediğini anlattı.

İBB el vermedi
Toplantıda; bölgede 2003 onaylı imar planı olduğu, planlarda mevcut nüfusun imar planında olan nüfusla arasında çok büyük fark olması nedeniyle kentsel dönüşümün yapılamayacağına dikkat çekildi. Canımız sağ olduğu sürece bu mücadeleyi bırakmayacağız diyen Başkan Genç, ”İBB ile el ele verseydik bu sorun bitecekti. Maalesef bir takım nedenlerle vatandaşın önüne geçmek doğru değil. Göreve devam ettiğim sürece bu mücadelede sizinle beraber yürüyeceğim” şeklinde konuştu.

Yasada eksiklikler var
Mahalle halkının 1968 yılından beri mülkiyet sorunun çözümü için beklediğini söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Genç, konuşmasına şöyle devam etti: “Çıkan yasada eksikler var. Bu kadar yıldır bekleyen insanlara 2981’le bu yasayı birleştirip, problemi çözebilirlerdi. O zaman gerçekten müjde olurdu. Burada mülkiyet sorununa engel olunuyorsa kafalarda başka bir şey vardır. Biz bu işi kendi sorunumuz olarak devam ettireceğiz. Ben de aynı yerde oturuyorum. Ha burası ha Rumeli Hisarı hiç fark etmiyor. Bugüne kadar birlik ve beraberliğin her zaman faydasını gördük.”
 

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?