Saatte 110 ton su rezervi

Lüleburgaz Belediyesi’nin kentin su ihtiyacını karşılamak amacıyla hizmete sunacağı 3 yeni su kuyusundan ikincisinin de çalışmalarının sonuna gelindi. Kent Ormanı’nda bulunan ve 350 metre derinliğinden su çıkaran su kuyusunun saatte 110 ton rezerve sahip olduğu öğrenilirken, su kuyusu, analiz çalışmalarının ardından içme suyu şebekesine bağlanacak.

Yerel Haberler 01.03.2021, 14:47
Saatte 110 ton su rezervi

Lüleburgaz Belediyesi’nin, kentin her geçen gün artan su ihtiyacını gidermek amacıyla adım attığı su kuyularının yüzde 60’ı tamamlandı. Edirne Bayırı mevkii, Kent Ormanı ve Yeni Sanayi bölgesinde tespit edilen su kuyularından ikincisi de tamamlandı. Geçtiğimiz haftalarda Edirne Bayırı Mevkii’ndeki su kuyusunun ardından Kent Ormanı’nda açılan sondajla birlikte su kuyusu Lüleburgaz’ın 25’nci su kuyusu olmuş olacak. 

Zengin rezerve sahip

Dünyada her geçen gün artan kuraklıkla birlikte suyun önemi daha çok anlaşılırken, açılan su kuyusunun rezervi saatte 110 ton olarak belirlendi. Uzmanlar, rezervin oldukça iyi olduğunu söyleyerek, yetkililerin yapacağı analiz çalışmalarının ardından su kuyusunun içme suyu şebekesine bağlanacağını müjdeledi. Suya ulaşmanın önemi her geçen gün daha da artarken, Lüleburgaz’da kurak geçen Ocak ayında kullanılan su miktarı 469 bin 956 ton olarak kayda geçmişti. Bununla birlikte yapılan hesaplama sonucunda Lüleburgaz’da bir günde harcanan su miktarı 15 bin 665 ton olarak belirlenmişti. Uzmanlar, yaşanan kuraklıkların her geçen gün artacağı uyarısında bulunarak, su kullanımının mümkün olduğunca tasarruflu kullanılması uyasında bulunuyor. 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138