Sağlığına kavuştu sahaya indi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle 45 gün boyunca hastanede tedavi gören Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, tedavisinin tamamlanmasının ardından ayağının tozuyla Velimeşe Göleti Projesi’ndeki çalışmaları inceledi.

Yerel Haberler 24.11.2020, 19:15 Gazete Damga
Sağlığına kavuştu sahaya indi

Daha önceki açıklamasında Velimeşe Göleti Projesi’nin 15 yıllık hayali olduğunun altını çizen Başkan Yüksel 15 yıllık hayalinin gerçeğe dönüştüğünü söylemişti.  Ergene Belediyesi olarak söz verdikleri, taahhüt ettikleri her projeyi bir bir hayata geçirdiklerini kaydeden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Hangi mahallemiz için ne söz verdiysek hepsini tek tek yapacağız. Geçmiş dönemde olduğu gibi bu görev süremiz içerisinde de halkımıza verdiğimiz tüm sözlerimizi tutacağız. Ergene Belediyesi sosyal belediyedir. Her zaman Türkiye’de diğer Belediyelerimize önder olduk, önder olmaya da devam ediyoruz. Çok kısa zamanda sportif faaliyetlerimizle öncü olduk, öncü olmaya devam ediyoruz. İşte Ergene Velimeşespor Türkiye’nin her tarafında onurla gururla temsil ediyor. Bu başarı bizi göreve getirenlerindir. Bu başarı sizin başarınızdır. O yüzden biz yaptığımız çalışmalarla her zaman onur duyuyoruz, gurur duyuyoruz” açıklamasında bulunmuştu. 

Mesire alanı olacak

Velimeşe Mahallesi ile ilgili hazırlanan proje örnek proje olarak diyen Başkan Yüksel, “Muhtarımız her zaman dile getirdi öncü oldu. Benim de 15 yıllık hayalimdi. Velimeşe Mahallesi’nde gölet projemizin ihalesini yaptık. İhalesi bitti yüklenici firmaya Allah’ın izniyle teslim edeceğiz ve vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Ben her zaman söylüyorum. Ben Ergene’de gücümü Haktan alıyorum, halktan alıyorum. O yüzden sizler benim arkamda durduğunuz sürece, zaten duruyorsunuz bizim alnımız açık her zaman söylüyorum söylemeye de devam ediyorum. Çok güzel projelere imza atmaya devam edeceğiz” diye konuşmuş yüklenici firma ekiplerinin çalışmalarını tamamlaması ile Velimeşe Göleti’nin 2021 yılında bölgenin en önemli mesire alanlarından biri olacağını kaydetmişti. 

Başkanvekili bilgi verdi 

Çorlu Devlet Hastanesi’nde başlayan ardından İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde devam eden ve 45 gün süren korona virüs tedavisi tamamlanan Başkan Yüksel Ergene’ye döner dönmez Velimeşe Göleti’nde sürdürülen çalışmaları inceledi.  Başkan Yüksel konuya ilişkin olarak resmi sosyal medya hesabından yaptığı kısa açıklamada, “Ayağımızın tozuyla Ergene'mize gelir gelmez Velimeşe Mahallemizdeki Gölet Projemizdeki çalışmaları inceledik. Başkanvekilimiz Salih Tıknas’tan çalışmalar hakkında bilgiler aldık” ibarelerine yer verdi. İRFAN DEMİR

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?